Στοίχημα σε ημίχρονα χωρίς νικητή στο Europa League

Στη φάση των 16 του Europa League απόψε η Κράσνονταρ υποδέχεται τη Θέλτα στη δεύτερη αναμέτρηση μεταξύ τους μετά το 2-1 της Ισπανίας. Οι Ρώσοι πέτυχαν το γκολ που ήθελαν στον πρώτο αγώνα και λίγο έλειψε να φύγουν αλώβητοι αν δε δεχόντουσαν το δεύτερο τέρμα στο τέλος. Απόψε καλούνται να ανατρέψουν το εις βάρος τους αποτέλεσμα και μια νίκη ακόμη και με 1-0 αρκεί για να πανηγυρίσουν την πρόκριση για τα προημιτελικά. Η απουσία όμως του χαρισματικού τους σκόρερ Σμολόφ από μπροστά δυσκολεύει τα πράγματα. Θα μπουν προσεκτικά στο ματς δίνοντας ιδιαίτερη έμφαση στα μετόπισθεν αφού δε θέλουν να παραβιαστεί η εστία τους και να κυνηγούν δυο γκολ και πάνω στη συνέχεια. Με τη Φενέρ στον προηγούμενο γύρο έδειξαν δυνατά στοιχεία στο ανασταλτικό κομμάτι.

• Απουσία ο πρώτος σκόρερ για Κράσνονταρ, προσεκτικό παιχνίδι όπως με Σαχτάρ για τη Θέλτα

Από την άλλη οι Ισπανοί της Θέλτα θα προσπαθήσουν να υπερασπιστούν το προβάδισμα που απέκτησαν από την πρώτη αναμέτρηση. Θέλουν να επαναλάβουν την εμφάνιση του προηγούμενου γύρου με τη Σαχτάρ όταν κατάφεραν να την κρατήσουν στο μηδέν μέσα στην Ουκρανία και να πάρουν έτσι ακόμη μια μεγάλη πρόκριση. Στο πρωτάθλημα γνώρισαν την ήττα εντός έδρας από τη Βιγιαρεάλ παίζοντας με αρκετές αλλαγές και δείχνοντας πόσο θέλουν να είναι φρέσκοι στο αποψινό ματς. Θα μπουν προσέχοντας τα νώτα τους και θα προσπαθήσουν να σταματήσουν την πίεση που θα υποστούν από την Κράσνονταρ η οποία θα στοχεύει σε ένα γρήγορο γκολ. Μπορούν να κρατήσουν την ισοπαλία μέχρι την ανάπαυλα.
20:00 ΚΡΑΣΝΟΝΤΑΡ – ΘΕΛΤΑ Χ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

2 στα 2 σε απόδοση 3,57 από το Παρολί της Τετάρτης

Σε ακόμη μια ρεβάνς της φάσης των 16 του Europa League απόψε ο Άγιαξ αντιμετωπίζει την Κοπεγχάγη μετά το 2-1 του πρώτου αγώνα υπέρ των Δανών. Ο Αίαντας κατάφερε και σκόραρε στην πρώτη αναμέτρηση μέσα στη Δανία και θα προσπαθήσει απόψε με όπλο την άμυνα να βρει δίχτυα και να προκριθεί στους οκτώ της διοργάνωσης. Πρωταρχικός στόχος να μη δεχτεί τέρμα που θα δυσκολέψει το έργο του κι έτσι θα παραταχθεί παίζοντας ένα παιχνίδι χωρίς ιδιαίτερα ρίσκα ώστε να μην αφήσει ακάλυπτα τα μετόπισθεν. Στον προηγούμενο γύρο με αντίπαλο τη Λέγκια κατόρθωσε να μην παραβιαστεί η εστία του ενώ πήρε την πρόκριση με ένα γκολ εντός έδρας στο δεύτερο ημίχρονο της δεύτερης αναμέτρησής τους. Σημαντική απώλεια απόψε αυτή του ηγετικού μέσου Κλάασεν με τον Άγιαξ να χάνει στο επιθετικό κομμάτι αρκετά.

• Από τρία Χ ημίχρονα ο Άγιαξ στην Ευρώπη, με όπλο την άμυνά της φέτος η Κοπεγχάγη

Οι Δανοί της Κοπεγχάγης από τη μεριά τους έρχονται για να κρατήσουν το πλεονέκτημα που πήραν από το πρώτο ματς και να βρεθούν στους οκτώ του Europa League. Αποτελούν ένα σύνολο που δίνει ιδιαίτερη έμφαση στο ανασταλτικό κομμάτι έχοντας φτιάξει μια σκληροτράχηλη ομάδα που είναι εξαιρετικά δύσκολο να τη ρίξεις στο καναβάτσο. Στον όμιλο του Champions League που βρέθηκαν πραγματοποίησαν δυνατές εμφανίσεις ενώ στους 32 του Europa απέκλεισαν τη Λουντογκόρετς με μια νίκη εκτός έδρας και μια λευκή ισοπαλία εντός. Απόψε θα έχουν κάποιες σημαντικές απουσίες σε άμυνα κι επίθεση δυσκολεύοντας το έργο τους. Θα παίξουν αμυντικά από την αρχή προσπαθώντας να εγκλωβίσουν το παιχνίδι του Άγιαξ που θα ψάχνει το γκολ.
22:05 ΑΓΙΑΞ – ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ Χ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

4,80 Championsbet Παίξε τη δυάδα στην Championsbet

4,75 starbet33 Παίξε τη δυάδα στη Starbet33

4,37 Stoiximan Παίξε τη δυάδα στον Stoiximan

4,06 2WinBet Παίξε τη δυάδα στην 2winbet

ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΜΟΝΑ ΑΠΟΔΕΚΤΑ! Το Χ ημίχρονο της Κράσνονταρ απέναντι στη Θέλτα είχε καλύτερη απόδοση στην Championsbet και το Χ ημίχρονο του Άγιαξ ενάντια στην Κοπεγχάγη καλύτερη απόδοση στην Championsbet.