“Καθαρίζει” εύκολα η Κράσνονταρ

Η Κράσνονταρ αποτελεί μία από τις καλές ομάδες της Ρωσίας τα τελευταία χρόνια. Γι’ αυτό άλλωστε καταφέρνει και δίνει το “παρών” στα ευρωπαϊκά Κύπελλα και δη στο Europa League.

Τη φετινή σεζόν στο Europa League η Κράσνονταρ βρίσκεται στον όμιλο του ΠΑΟΚ και αν όλα κυλήσουν ομαλά, αυτή και η ελληνική ομάδα θα διεκδικήσουν την πρόκριση στην επόμενη φάση μέσω της δεύτερης θέσης, αφού η πρώτη το πιθανότερο είναι να καπαρωθεί από την Ντόρτμουντ.

Αντίπαλος της Κράσνονταρ σήμερα είναι η γνωστή μας πλέον Καμπάλα, η οποία προκρίθηκε στους ομίλους αποκλείοντας τον Παναθηναϊκό, ενώ στην πρώτη αγωνιστική ήρθε ισόπαλη 0-0 με τον ΠΑΟΚ.

Η Καμπάλα είναι από τις πιο αδύναμες ομάδες του Europa League, αλλά προς το παρόν παραμένει αήττητη στα τελευταία πέντε ματς. Παρόλα αυτά, δεν έχει κερδίσει εκτός έδρας στο θεσμό, αφού έχει υποστεί τρεις ήττες και έχει αποσπάσει δύο ισοπαλίες. Αν καταφέρει να πάρει αποτέλεσμα στη Ρωσία, η φιλοξενούμενη θα μπει για τα καλά στο κόλπο της πρόκρισης, αλλά το θεωρούμε πολύ δύσκολο έως απίθανο να το πράξει.

Η γηπεδούχος, μετά την ήττα στη Γερμανία από την Ντόρτμουντ, θέλει οπωσδήποτε τη νίκη σήμερα, αφού μετά ακολουθούν τα δύο παιχνίδια με τον ΠΑΟΚ. Απέναντι στη γερμανική ομάδα η Κράσνονταρ στάθηκε άτυχη, αφού ηττήθηκε με 2-1, με το γκολ της ήττας να σημειώνεται στις καθυστερήσεις.

Η νίκης της Κράσνονταρ πληρώνει μόλις 1,26 στον Stoiximan, αλλά αν την επιλέξουμε από ημίχρονο ανεβαίνει στο 1,75.