Πάρτι στην Τούμπα και στο ΟΑΚΑ

Στην περασμένη αγωνιστική της Super League, είχαμε 6 under 2,5 goals και μόλις δύο over σε 8 ματς! Την Τετάρτη είχαμε επίσης δύο under 2,5 goals στα εξ αναβολής ματς της 11ης αγωνιστικής: Ηρακλής – Κέρκυρα (0-0) και ΑΕΛ – ΠΑΟΚ (0-2). Αν δεν φτιάξει ο καιρός, γκολ πολλά στα ελληνικά γήπεδα δύσκολα θα βλέπουμε. Αν και λογικά σήμερα θα δούμε κανα-δυο γκολ παραπάνω…

Προβλέψεις:

ΑΕΚ – Βέροια

Παρά την βελτίωση που έδειξε η Βέροια στο ματς με τον Ολυμπιακό, οι πιθανότητες της να κάνει αποτέλεσμα στο ΟΑΚΑ παραμένουν στη σφαίρα του… αοράτου. Ο Χιμένεθ σουλούπωσε την ΑΕΚ, πολλοί παίκτες τον αντιμετωπίζουν σαν κανονικό προπονητή που μπορεί να μείνει και του χρόνου κι όχι σαν προσωρινή λύση, πολλοί σκίζονται γιατί τους έβγαλε από τη ναφθαλίνη – ο Βάργκας είναι τέτοια χαρακτηριστική περίπτωση.

Επίσης, η παρουσία του Χιμένεθ στον πάγκο της ομάδας δημιούργησε και ευφορία σε κάποια μερίδα του κόσμου της ΑΕΚ, που -τελικά- άφησε στην άκρη τα προηγούμενα και τρέχει στο ΟΑΚΑ ξανά! Το ματς προσφέρεται για πάρτι και μάλιστα, στοιχηματικό! Τι προτείνω: φορτώστε τον άσο από το ημίχρονο, το 1 ημίχρονο/1 τελικό, το 1 με χάντικαπ 1 γκολ και τον άσο, συνδυαστικά με over 2,5 goals (combo bet: 1 & over 2,5 goals).

ΚΑΙ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΕΧΩ! Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (συνδέσμου Αρκαδίας). Πρωτάρης είναι. Δεν νομίζω ότι ο άνθρωπος θέλει να χαλάσει το πάρτι της ΑΕΚ.

15:00 ΑΕΚ – ΒΕΡΟΙΑ 1 ΗΜΙΧΡΟΝΟ Goalbet Sportsbook @1,49

15:00 ΑΕΚ – ΒΕΡΟΙΑ 1 ΗΜΙΧΡΟΝΟ/1 ΤΕΛΙΚΟ Goalbet Sportsbook @1,53

15:00 ΑΕΚ – ΒΕΡΟΙΑ (+1 ΓΚΟΛ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ) 1 Goalbet Sportsbook @1,50

15:00 ΑΕΚ – ΒΕΡΟΙΑ (+2 ΓΚΟΛ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ) 1 Goalbet Sportsbook @2,25

15:00 ΑΕΚ – ΒΕΡΟΙΑ OVER 2,5 GOALS Goalbet Sportsbook @1,70 !!!

15:00 ΑΕΚ – ΒΕΡΟΙΑ 1 & OVER 2,5 GOALS Goalbet Sportsbook @1,73

ΠΑΟΚ – Αστέρας Τρίπολης

Ο ΠΑΟΚ είναι η πιο φορμαρισμένη ομάδα του πρωταθλήματος, ακόμα κι αν πολλές από τις τελευταίες νίκες του είναι στο γκολ. Είναι πιο λογικό να περιμένεις ένα ξέσπασμα του ΠΑΟΚ (μια νίκη με 3-0, για παράδειγμα), παρά ένα στραβοπάτημά του μέσα στην Τούμπα, όπως έγινε με τον ΠΑΣ Γιάννινα, το μοναδικό από τα τελευταία 12 ματς που ο ΠΑΟΚ δεν το κέρδισε. Ο αντίπαλος,  ο Αστέρας Τρίπολης δηλαδή, δεν προσφέρεται για χαλαρότητα, η ομάδα του Ίβιτς θα είναι υποψιασμένη και συγκεντρωμένη. Λογικά θα ξαναδούμε Μυστακίδη, Κουλούρη, Τζάλμα Κάμπος στην επίθεση. Οι νεοφερμένοι μπορούν να περιμένουν… Ο Μυστακίδης έχει “καθαρίσει” στα δύο τελευταία ματς (με Παναιτωλικό και Λάρισα), ο Κουλούρης είχε σκοράρει στην Τρίπολη: λογικά θα ξεκινήσουν.

Ο Αστέρας Τρίπολης έφτασε το peak της απόδοσής του στο ματς της Τρίπολης με τον Ολυμπιακό κι έκτοτε μοιάζει να έχει κάνει βήματα πίσω: η άμυνά του, που δεινοπάθησε για είκοσι λεπτά με τον Πανιώνιο και δεν άντεξε στην πίεση της ΑΕΚ ούτε ένα ημίχρονο, μοιάζει δύσκολο να αντέξει στην Τούμπα. Θα παίξω άσο & over 2,5 goals, ή άσο με χάντικαπ. Ό,τι προτιμάτε.

ΚΑΙ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΕΧΩ! Διαιτητής: Θάνος (συνδέσμου Γρεβενών). Ο Θάνος βλέπει πού φυσάει ο άνεμος και πράττει λογικά ανάλογα. Αν χρειαστεί και μόνο αν χρειαστεί…

17:15 ΠΑΟΚ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 1 & OVER 2,5 GOALS Goalbet Sportsbook @2,38 !!

17:15 ΠΑΟΚ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ  (+1 ΓΚΟΛ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ) 1 Goalbet Sportsbook @2,05

Πανιώνιος – Ξάνθη

Έφτυσε… αίμα η Ξάνθη ν’ αποκλείσει τον ΟΦΗ στο κύπελλο Ελλάδος την Τρίτη που μας πέρασε και μια κούραση σίγουρα θα της έχει βγει από τα συνεχόμενα δύσκολα ματς. Ο Λουτσέσκου προβληματίζεται με το τι θα κάνει με την επίθεση, αφού ο Γιουνές είναι πάλι ανέτοιμος και ο Σολτάνι ντεφορμέ, ενώ θα λείψει ξανά και ο Τριάδης: θα ρίξει υποχρεωτικά το βάρος στην άμυνα και ό,τι βγει.

Ο Πανιώνιος δεν έχει τα γκολ του Ανσαριφάρντ και παίζει με πιο πολλούς παίκτες στην επίθεση: περιμένει γκολ και από τον Μασούντ, που τον κράτησε τελικά στην ομάδα, αλλά και από τους Μπεν και Φούντα. Η φρεσκάδα του ίσως κάνει τη διαφορά: ο άσος αξίζει. Θυμίζω επίσης ότι τα 2-3 γκολ στα παιγνίδια του, δεν είναι ποντάρισμα, είναι… υποχρέωση!

ΚΑΙ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΕΧΩ! Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (συνδέσμου Δωδεκανήσου). Δεν είναι καλό μαντάτο αυτός ο ορισμός για τον Πανιώνιο. Δεν άρεσαν οι δηλώσεις του Ζαμάνη για τον Κατσικογιάννη και γι’ αυτό, του έστειλαν τον Σιδηρόπουλο. Αλλά, προσοχή (!), επειδή ο Ζαμάνης δηλώσεις μπορεί να κάνει κι άλλες…

17:15 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΞΑΝΘΗ 1 Goalbet Sportsbook @2,06

17:15 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΞΑΝΘΗ ΣΥΝΟΛΟ ΤΕΡΜΑΤΩΝ 2-3 ΓΚΟΛ Goalbet Sportsbook @2,00

Ολυμπιακός – Ηρακλής

Κάποιοι κοιτάζουν τη βαθμολογία και προβλέπουν εύκολη νίκη του Ολυμπιακού και τα λοιπά και τα λοιπά… Ισχύει ό,τι έγραψα και πριν το ματς με τη Βέροια: τίποτα δεν μοιάζει εύκολο για τον Ολυμπιακό φέτος και δεν θα είναι εύκολο ούτε το ματς με τον Ηρακλή, ειδικά αν ο Ολυμπιακός πετάξει πάλι το πρώτο ημίχρονο, όπως συνηθίζει.

Ο γεμάτος νέα παιδιά Ηρακλής παλεύει όλα τα ματς, έχει πάρει ισοπαλίες φέτος από την ΑΕΚ στο πρωτάθλημα και τον ΠΑΟ στο κύπελλο  Ελλάδος, ενώ στην Τούμπα, για τη Super League, έχασε με 1-0 με κόντρα διαιτησία. Αν θέλετε να παίξετε την νίκη του Ολυμπιακού κυνηγήστε την από το ημίχρονο: κάποια στιγμή θα πρέπει να προηγηθεί και νωρίς σε ένα εντός έδρας ματς. Αλλά, πιο πολύ από όλα, μ’ αρέσει το under 2,5 goals, που “πληρώνει” πάρα πολύ (2,70!!). Θυμίζω ότι μεσοβδόμαδα ο Ολυμπιακός δυσκολεύτηκε και με τα “δεύτερα” του Άρη.

ΚΑΙ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΕΧΩ! Διαιτητής: Κιοτζένης (συνδέσμου Ξάνθης). Του δώσανε ένα ματς που θεωρείται εύκολο. Αν τέτοιο αποδειχτεί, τότε κανένα πρόβλημα: το πολύ-πολύ να αρνηθεί κι αυτός κανένα πέναλτι στον Ολυμπιακό για να δείξει ό,τι δεν μασάει και τέτοια… Αν δεν αποδειχτεί όμως εύκολο, τότε αλίμονό του.

19:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ 1 ΗΜΙΧΡΟΝΟ/1 ΤΕΛΙΚΟ Goalbet Sportsbook @1,40 !!

19:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ UNDER 2,5 GOALS Goalbet Sportsbook @2,70 !!