Αρχική ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΤΑ OVER ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ 2. Bundesliga: “Ροντέο” στο Γκελζενκίρχεν

2. Bundesliga: “Ροντέο” στο Γκελζενκίρχεν

Στο Γκελζενκίρχεν, η Σάλκε φιλοξενεί τη Ζανκτ Πάουλι, στο πλαίσιο της 24ης στροφής της 2. Bundesliga Γερμανίας. Η γηπεδούχος μπάζει στα μετόπισθεν, η φιλοξενούμενη είναι σταθερά πειστική στην επίθεση. Γκολ και… θέαμα.

Στον πρώτο γύρο: Ζανκτ Πάουλι – Σάλκε 3-1 (23/09/2023).

Δεύτερη χειρότερη άμυνα η Σάλκε

Η Σάλκε έμπαζε στην άμυνα και ηττήθηκε με 3-0 από το Μαγδεμβούργο. Όλα τα γκολ τα δέχθηκε στο πρώτο ημίχρονο. Τέταρτη ήττα στις έξι τελευταίες αγωνιστικές (2-0-4), συνεχίζει να δίνει σκληρή μάχη για τη σωτηρία, ούσα στο +4 από τη ζώνη του υποβιβασμού. Η Σάλκε έχει τη δεύτερη χειρότερη άμυνα της λίγκας με 45 τέρματα παθητικό και 15 Over 2,5 σε 23 ματς. Παραμένει σταθερά τραυματίας ο Ουεντραογκό (μέσος, 11 συμμετοχές/1 γκολ).

Σταθερά στην κορυφή η Ζανκτ Πάουλι

Η Ζανκτ Πάουλι επικράτησε 4-3 της Χολστάιν Κιέλου στη σύνοδο… κορυφής. Στο ημίχρονο κέρδιζε με 3-0. Σταθερά στην κορυφή, στο +7 από τα μπαράζ. Έχει μόνο μία ήττα σε 23 παιχνίδια (13-9-1) και την καλύτερη άμυνα της λίγκας με 22 τέρματα παθητικό. Τα 3 από τα 5 πιο πρόσφατα ματς της Ζανκτ Πάουλι στο πλαίσιο της 2. Bundesliga ολοκληρώθηκαν με Over 2,5 και Goal/Goal. Εξέτισε ο Σάαντ (επιθετικός, 22 συμμετοχές/6 γκολ), αμφίβολος ο Αμενγίντο (επιθετικός, 14 συμμετοχές/1 γκολ).