Eerste Divisie: Over 2,5 στο Αϊντχόφεν

Ισάακ Μπαμπάντι Γιονγκ PSV Αϊντχόφεν

Στο “Ντε Χέρντγκανγκ” η Γιονγκ PSV Αϊντχόφεν υποδέχεται τον Γιονγκ Άγιαξ στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Eerste Divisie Ολλανδίας. Σε τέτοια παιχνίδια κανένα αποτέλεσμα δεν μπορεί να αποκλειστεί. Οι δύο αντίπαλοι, πάντως, σκοράρουν και δέχονται με μεγάλη ευκολία γκολ. Κάνουμε παιχνίδι με το Over 2,5.

Η Γιονγκ PSV Αϊντχόφεν επικράτησε 3-2 εκτός έδρας της Γιονγκ Άλκμααρ για την 17η αγωνιστική. Όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο. Δεύτερη διαδοχική νίκη για τον σύλλογο του Αϊντχόφεν, που βρίσκεται πλέον στη δέκατη θέση και στο +2 από τον αποψινό αντίπαλό της. Παρουσιάζεται ασταθής εντός έδρας (4 νίκες και 4 ήττες).

3 σερί Over 2,5 η Γιονγκ PSV Αϊντχόφεν

Η Γιονγκ PSV Αϊντχόφεν σε 17 αγώνες στην Eerste Divisie μετράει 10 over 2,5 goals. Τα 5 από τα 8 εντός έδρας παιχνίδια της στο φετινό πρωτάθλημα έληξαν με over 2,5 goals. Τα 4 από τα 5 τελευταία παιχνίδια της στην κατηγορία ήταν Over 2,5 και Goal/Goal. Προέρχεται από 3 σερί over 2,5 goals, ανεξαρτήτως έδρας, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Παραμένουν εκτός αποστολής λόγω τραυματισμού ο ενίοτε βασικός τερματοφύλακας Πίρσμαν (6 συμμετοχές) και ο συνήθως βασικός δεξιός μπακ Κομενένσια (13 συμμετοχές).

Ο Γιονγκ Άγιαξ ηττήθηκε 1-2 εντός έδρας από τη Γιονγκ Ουτρέχτη. Η ομάδα του Χέιτινχα βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 40ο λεπτό, ισοφάρισε στην αμέσως επόμενη φάση, ωστόσο στο 73ο λεπτό δέχτηκε και δεύτερο τέρμα. Στο 82ο λεπτό απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα αλλά δεν το εκμεταλλεύτηκε στον επαναπομείναντα χρόνο. Ο σύλλογος του Άμστερνταμ υπέστη την πρώτη ήττα του μετά από 3 ματς (μία νίκη και 2 ισοπαλίες) και έπεσε στην δωδέκατη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

4 Over 2,5 στα 5 τελευταία ο Γιονγκ Άγιαξ

Ο Γιονγκ Άγιαξ σε 17 αγώνες στην Eerste Divisie μετράει 10 over 2,5 goals. Τα 3 από τα 5 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια του στο φετινό πρωτάθλημα τελείωσαν με Over 2,5 και Goal/Goal. Τα 4 από τα 5 τελευταία παιχνίδια του, ανεξαρτήτως έδρας, στο πλαίσιο της Eerste Divisie επιβεβαίωσαν το over 2,5 goals. Σταθερά τραυματίας ο εξτρέμ Φαν Άξελ Ντόνχεν (5 συμμετοχές).

21:00 ΓΙΟΝΓΚ PSV ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ – ΓΙΟΝΓΚ ΑΓΙΑΞ OVER 2,5 GOALS 1,50