Αρχική ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΤΑ OVER ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ Europa Conference League: Το κάνουν ξανά ροντέο Κλαμπ Μπριζ και Φιορεντίνα

Europa Conference League: Το κάνουν ξανά ροντέο Κλαμπ Μπριζ και Φιορεντίνα

Κλαμπ Μπριζ και Φιορεντίνα διασταυρώνουν τα ξίφη τους με φόντο την πρόκριση στον τελικό του Europa Conference League. Αναμένεται παιχνίδι με φάσεις και γκολ όπως συνέβη και στο πρώτο στη Φλωρεντία την περασμένη Πέμπτη.

Αγώνας ρεβάνς για τα ημιτελικά του Europa Conference League. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Εάν οι ομάδες πετύχουν τον ίδιο αριθμό τερμάτων, μετά τον επαναληπτικό ακολουθεί παράταση και, εφόσον χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

4 σερί Over 2,5 η Κλαμπ Μπριζ

Η Κλαμπ Μπριζ δεν μπόρεσε να φύγει με ένα θετικό αποτέλεσμα από τη Φλωρεντία, χάνοντας στο 90+1′ (2-3) του πρώτου ημιτελικού του Europa Conference League από τη Φιορεντίνα. Αγωνιστικά πάντως κοίταξε στα μάτια την αντίπαλο μολονότι έπαιζε με παίκτη λιγότερο στο τελευταίο ημίωρο της αναμέτρησης. Η Κλαμπ Μπριζ την Κυριακή του Πάσχα νίκησε 2-1 εκτός έδρας την Αντβέρπ για τα πλέι οφ της Jupiler Pro League Βελγίου και βρέθηκε στο +2 από τη δεύτερη Άντερλεχτ. Η Κλαμπ Μπριζ μετράει 4 σερί Over 2,5 σε όλες τις διοργανώσεις. Τιμωρημένος είναι ο Ονιεντίκα (μέσος, 27 συμμετοχές/3 γκολ).

Προβάδισμα πρόκρισης η Φιορεντίνα

Η Φιορεντίνα νίκησε 3-2 την Κλαμπ Μπριζ στη Φλωρεντία και απέκτησε προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό του Europa Conference League. Το νικητήριο γκολ το πέτυχε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων κι ενώ έπαιζε με παίκτη παραπάνω για περίπου μισή ώρα. Δεν ικανοποίησε με την εμφάνιση της. Την Κυριακή του Πάσχα έχασε 2-1 από τη Βερόνα για την 35η στροφή της Serie A Ιταλίας και παρέμεινε στην όγδοη θέση. Η Φιορεντίνα καταγράφει 4 διαδοχικά Over 2,5 και Goal/Goal σε όλες τις διοργανώσεις.