Αρχική ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΤΑ OVER ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ Κύπελλο Αγγλίας: Ανοίγει ο ρυθμός στο Νότιγχαμ

Κύπελλο Αγγλίας: Ανοίγει ο ρυθμός στο Νότιγχαμ

Στο Νότιγχαμ, η Φόρεστ φιλοξενεί τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, στο πλαίσιο του Κυπέλλου Αγγλίας. Ικανότατες και οι δύο ομάδες στο επιθετικό κομμάτι, πιθανόν να ανοίξει ο ρυθμός.

Νοκ άουτ ματς για τη φάση των “16” του Κυπέλλου Αγγλίας. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο 90λεπτο, ακολουθεί ημίωρη παράταση και, εφόσον χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

Στο πρωτάθλημα: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Νότιγχαμ Φόρεστ 3-2 (26/08/2023) και Νότιγχαμ Φόρεστ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 2-1 (30/12/2023).

Σκληρή μάχη η Νότιγχαμ Φόρεστ

Η Νότιγχαμ Φόρεστ ηττήθηκε 4-2 εκτός έδρας από την Άστον Βίλα για την Premier League. Εξακολουθεί να δίνει σκληρή μάχη για την παραμονή, ούσα στο +4 από την επικίνδυνη ζώνη. Στο Κύπελλο χρειάστηκε δεύτερο ματς για να αποκλείσει την Μπρίστολ Σίτι στον προηγούμενο γύρο. Τα 5 από τα 7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της Νότιγχαμ Φόρεστ σε όλες τις διοργανώσεις ολοκληρώθηκαν με Over 2,5 και Goal/Goal. Δεν υπολογίζεται ο Γουντ (επιθετικός, 24 συμμετοχές/9 γκολ), αμφίβολοι οι Μπολί (αμυντικός, 16 συμμετοχές/1 γκολ), Έινα (αμυντικός, 14 συμμετοχές/1 γκολ), Σανγκαρέ (μέσος, 11 συμμετοχές).

7 σερί Over 2,5 η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ηττήθηκε 2-1 εντός έδρας από τη Φούλαμ για την Premier League και μπήκε στοπ στις ελπίδες της για τετράδα. Δέχθηκε το καταδικαστικό γκολ στο 90+7′ κι ενώ είχε ισοφαρίσει προσωρινά στο 89′. Προερχόταν από 5 διαδοχικές νίκες σε όλες τις διοργανώσεις. Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ξεπέρασε το εμπόδιο της Νιούπορτ στους “32”, επικρατώντας 4-2 εκτός έδρας. Μετρά 7 σερί Over 2,5 σε πρωτάθλημα και Κύπελλο. Τραυματίες είναι οι Ουάν-Μπισάκα (αμυντικός, 17 συμμετοχές), Σο (αμυντικός, 15 συμμετοχές), Μαρτίνες (αμυντικός, 10 συμμετοχές), Μάουντ (μέσος, 12 συμμετοχές), Μαρσιάλ (επιθετικός, 19 συμμετοχές/2 γκολ), Χόιλουντ (επιθετικός, 30 συμμετοχές/13 γκολ).