Αρχική ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΤΑ OVER ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ League One Αγγλίας: Ανοιχτό ματς στο Λονδίνο

League One Αγγλίας: Ανοιχτό ματς στο Λονδίνο

Ανοιχτό ματς περιμένουμε στο Λονδίνο, εκεί όπου η Λέιτον Όριεντ υποδέχεται την Μπλάκπουλ σε εξ αναβολής αναμέτρηση της 27ης αγωνιστικής της League One Αγγλίας.

Στον πρώτο γύρο: Μπλάκπουλ – Λέιτον Όριεντ 0-0 (19/08/2023).

4 σερί Over 2,5 η Λέιτον Όριεντ

Η Λέιτον Όριεντ επικράτησε 2-1 εκτός έδρας της Όξφορντ Γιουνάιτεντ. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 20′, όμως το γύρισε με γκολ στο 51′ και στο 77′. Βρίσκεται σε καλή κατάσταση, μετρώντας μόλις 2 ήττες στα 12 πιο πρόσφατα ματς πρωταθλήματος (8-2-2). Είναι στο -6 από την εξάδα των πλέι οφ. Η Λέιτον Όριεντ μετρά 4 σερί Over 2,5 και Goal/Goal στη League One Αγγλίας. Επίσης, με Over 2,5 και Goal/Goal ολοκληρώθηκαν και τα 3 πιο πρόσφατα εντός έδρας παιχνίδια της στη λίγκα. Απουσιάζουν οι Χαπ (αμυντικός, 28 συμμετοχές), Γκρέιαμ (μέσος, 15 συμμετοχές), αμφίβολος ο Μπράουν (μέσος, 31 συμμετοχές/3 γκολ).

Θρίαμβος για την Μπλάκπουλ

Η Μπλάκπουλ θριάμβευσε 4-1 επί της Μπόλτον, σημείωσε δεύτερη διαδοχική νίκη και μείωσε στους τέσσερις βαθμούς από τις θέσεις των πλέι οφ. Στο ημίχρονο ήδη κέρδιζε 2-1, για να πετύχει άλλα 2 τέρματα στο δεύτερο 45λεπτο. Η Μπλάκπουλ διαθέτει μία από τις πιο παραγωγικές επιθέσεις της κατηγορίας με 54 γκολ ενεργητικό. Τα 3 από τα 5 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της στη League One Αγγλίας ήταν Over 2,5. Δύσκολα θα αγωνιστεί ο Ρόουντς (επιθετικός, 25 συμμετοχές/15 γκολ).