Αρχική ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΤΑ OVER ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ Serie A: Ανοίγει ο ρυθμός στο Κάλιαρι – Σασουόλο

Serie A: Ανοίγει ο ρυθμός στο Κάλιαρι – Σασουόλο

Η αγωνιστική στη Serie A Ιταλίας κλείνει με το Κάλιαρι – Σασουόλο σε ένα ματς που πιστεύουμε ότι θα δούμε καλό ρυθμό, φάσεις και αρκετά γκολ.

Καλή προσπάθεια η Κάλιαρι

Η Κάλιαρι στάθηκε καλά απέναντι στη Λάτσιο, αν και έπαιζε με 10 παίκτες από το 27′. Ηττήθηκε 1-0, αλλά είχε στις καθυστερήσεις δύο σπουδαίες ευκαιρίες για να ισοφαρίσει. Χωρίς νίκη στα 3 τελευταία ματς (0-1-2) η ομάδα του Κλαούντιο Ρανιέρι, το σημαντικό είναι ότι ξεπερνάει το κάκιστο ξεκίνημα. Τα 4 από τα 6 πιο πρόσφατα παιχνίδια της Κάλιαρι στο πρωτάθλημα τελείωσαν με Over 2,5 και Goal/Goal. Τιμωρημένος ο Μακούμπου (μέσος, 14 συμμετοχές/1 γκολ). Τραυματίας ο Ντι Πάρντο (αμυντικός, 6 συμμετοχές).

4 σερί Over 2,5 η Σασουόλο

Η Σασουόλο ήταν καλή απέναντι στη Ρόμα για 60 λεπτά. Στο 63′ έμεινε με παίκτη λιγότερο και δεν άντεξε. Δέχθηκε 2 γκολ από το 76′ και μετά, για να ηττηθεί με σκορ 2-1. Το μίνι αήττητο σερί 1-1-0 ανήκει στο παρελθόν για την ομάδα του Αλέσιο Ντιονίζι που παραμένει χαμηλά για το ρόστερ της. Η Σασουόλο προέρχεται από 4 σερί Over 2,5 και Goal/Goal στο πρωτάθλημα. Τιμωρημένοι οι Μπολόκα (μέσος, 13 συμμετοχές/1 γκολ), Μπεράρντι (επιθετικός, 12 συμμετοχές/7 γκολ). Τραυματίες οι Βίτι (αμυντικός, 4 συμμετοχές), Ομπιάνγκ (μέσος, μία συμμετοχή).