Αρχική ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΤΑ OVER ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ Serie B Ιταλίας: Ανοίγει ο ρυθμός στο Καταντζάρο

Serie B Ιταλίας: Ανοίγει ο ρυθμός στο Καταντζάρο

Πολύ δουλεμένη ομάδα η Καταντζάρο, βρίσκει εύκολα τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα. Βρήκε πάλι τη φόρμα της η Βενέτσια, που διεκδικεί την απευθείας άνοδο. Θα ανοίξει ο ρυθμός.

Στον πρώτο γύρο: Βενέτσια – Καταντζάρο 2-1 (10/11/2023).

2 ήττες σε 14 ματς η Καταντζάρο

Η Καταντζάρο αδίκησε τον εαυτό της στο εκτός με την Πίζα. Προηγήθηκε 0-2 (2′, 63′), όμως απώλεσε τη συγκέντρωσή της, δέχτηκε 2 γκολ μέσα σε 7 λεπτά (74′, 81′) και αρκέστηκε στο 2-2. Μόλις 2 ήττες στα 14 τελευταία ματς πρωταθλήματος (6-6-2), ενώ βρίσκεται στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας. Τα 3 από τα 4 πιο πρόσφατα παιχνίδια της Καταντζάρο στη φετινή Serie B Ιταλίας τελείωσαν με Over 2,5 και Goal/Goal. Δεν υπολογίζεται ο Ντ’ Αντρέα (επιθετικός, 23 συμμετοχές).

Τρεις σερί νίκες η Βενέτσια

Η Βενέτσια έδειξε χαρακτήρα στη φιλοξενία της Κρεμονέζε και επικράτησε με 2-1. Γεύτηκε την ψυχρολουσία στο 24′, αλλά εμφανίστηκε αποτελεσματική στο δεύτερο ημίχρονο και το ανέτρεψε (48′, 76′). Συμπλήρωσε τρεις σερί νίκες και παραμένει στο κόλπο της απευθείας ανόδου. Η Βενέτσια έχει την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας με 64 γκολ ενεργητικό και 4 Over 2,5 στα 5 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της.