Αρχική ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΤΑ OVER ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ Superettan: Βρίσκουν δίχτυα Γκάις και Βάρναμο

Superettan: Βρίσκουν δίχτυα Γκάις και Βάρναμο

Για την 22η αγωνισική της Superettan της Σουηδίας η Γκάις υποδέχεται την Βάρναμο σε ένα αμφίρροπο ματς. Οι δύο ομάδες στα τελευταία παιχνίδια βρίσκουν εύκολα τον δρόμο προς τα δίχτυα και αναμένεται το ίδιο να συμβεί και τώρα.

Η Γκάις έφτασε πολύ κοντά να πάρει βαθμό στην έδρα της Εσκιλστούνα, όμως λύγισε στα τελευταία λεπτά με αποτέλεσμα να φύγει ηττημένη με 2-1. Με το καλημέρα βρέθηκε πίσω στο σκορ με τέρμα του Ναμανί στο 10′, κατόρθωσε να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου 45+2′, όμως ο Νιγηριανός εξελίχθηκε σε κακό δαίμονα για τη Γκάις, καθώς ήταν ο παίκτης που της στέρησε την ισοπαλία στο 86′ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα. Σε γενικές γραμμές η ήττα της ήταν δίκαιη, διότι στη μεγαλύτερη διάρκεια του ματς, περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο.

Η Γκάις στα 5 τελευταία της ματς μετρά 2 over. Σκόραρε στα 4/5 τελευταία. Εντός έδρας μετρά 4 over 2,5 goals και 2 over 3,5 goals. Τα 5 πιο πρόσφατα εντός έδρας της έληξαν goal/goal. Στα δύο τελευταία ματς η Γκάις έφερε 1 over 2,5 goals και 1 over 3,5 goals.

Η Βάρναμο συνεχίζει την ανοδική της πορεία στο πρωτάθλημα. Τελευταία απόδειξη η εκτός έδρας ισοπαλία που απέσπασε με 2-2 από την Βάρμπεργκς έπειτα από καλή εμφάνιση. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 44′ με πέναλτι, ισοφάρισε στο 48′ και είχε την ευκαιρία να προηγηθεί στο 64′, αλλά αστόχησε σε πέναλτι. Στο 73′ βρέθηκε εκ νέου πίσω από τέρμα του Στάνισιτς, για να ισοφαρίσει στο 85′ με τον Γουίνσθ, εκμεταλλευόμενη και το αριθμητικό πλεονέκτημα από το 78′.

Η Βάρναμο στα 5 τελευταία ματς μετρά 3 over. Σκόραρε και στα 5 πιο πρόσφατα. Εκτός έδρας μετρά 6 over 2,5 goals και 5 over 3,5 goals. Τα 4/5 πιο πρόσφατα έληξαν goal/goal. Τα 3/5 πιο πρόσφατα εκτός έδρας έληξαν goal/goal. Στα 5 τελευταία η Βάρναμο μετρά 2 over 3,5 goals και 1 over 2,5 goals.