Αρχική ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΤΟ ΣΤΗΡΙΓΜΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ Κύπελλο Αγγλίας: Προκρίνεται με Combo η Μπόρνμουθ

Κύπελλο Αγγλίας: Προκρίνεται με Combo η Μπόρνμουθ

Η Μπόρνμουθ φιλοξενεί στο “Βιτάλιτι Στάντιουμ” τη Σουόνσι και έχει τον πρώτο λόγο για τη νίκη και την πρόκριση στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας. Παίζουμε το combo 1 & Over 2,5 σε απόδοση 1.80.

Ματς για τη φάση των “32” του Κυπέλλου Αγγλίας. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο 90λεπτο, ακολουθεί ρεβάνς στην έδρα της Σουόνσι.

Μόλις 2 ήττες σε 10 ματς η Μπόρνμουθ

Η Μπόρνμουθ την Κυριακή υπέστη βαριά εντός έδρας ήττα με 4-0 από τη Λίβερπουλ για την 21η αγωνιστική της Premier League. Δέχθηκε και τα 4 γκολ στο δεύτερο ημίχρονο (49′, 70′, 79′, 90+3′), ενώ στο πρώτο μέρος είχε αρκετά καλή παρουσία. Αυτή ήταν η μόλις δεύτερη ήττα της στα 10 τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις (7-1-2). Στον προηγούμενο γύρο (6/1) απέκλεισε, με 3-2, την ΚΠΡ εκτός. Τραυματίας είναι ο Κέρκεζ (αμυντικός, 19 συμμετοχές), αμφίβολος ο Σμιθ (αμυντικός, 14 συμμετοχές). Λείπουν στο Copa Africa οι Σεμένιο (επιθετικός, 19 συμμετοχές/3 γκολ) και Ουαταρά (επιθετικός, 14 συμμετοχές).

3 σερί εκτός έδρας Over 3,5 η Σουόνσι

Η Σουόνσι ηττήθηκε 3-1 ως γηπεδούχος από τη Σαουθάμπτον στο πιο πρόσφατο ματς Championship (20/1) και ενώ προηγήθηκε αήττητο σερί τεσσάρων αγώνων σε όλες τις διοργανώσεις (2-2-0). Το τελικό σκορ είχε διαμορφωθεί από το πρώτο 45λεπτο. Στον προηγούμενο γύρο του Κυπέλλου ξεπέρασε σχετικά εύκολα το εμπόδιο της Μόρκαμ (2-0, 6/1). Έχει μόνο μία νίκη στις 7 τελευταίες εξορμήσεις της (1-3-3). Προέρχεται από 3 σερί εκτός έδρας Over 3,5. Αμφίβολοι είναι οι Αμπντουλάι (μέσος, 6 συμμετοχές), Κέι (μέσος, 21 συμμετοχές/1 γκολ), Γουόλς (μέσος, 13 συμμετοχές/1 γκολ). Εξακολουθεί τραυματίας ο Τζίνελι (επιθετικός, 8 συμμετοχές/2 γκολ).