Αρχική ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΜΕ ΣΥΣΤΗΜΑ Πατάει γκάζι από ημίχρονο το Σικάγο

Πατάει γκάζι από ημίχρονο το Σικάγο

Το Σικάγο πραγματοποιεί εξαιρετική πορεία στο MLS φιγουράροντας στην δεύτερη θέση της ανατολικής περιφέρειας. Στο προηγούμενο παιχνίδι του έμεινε στο «μηδέν» με το Ορλάντο Σίτι εκτός έδρας, παρά το γεγονός ότι είχε ισχυρό αριθμητικό πλεονέκτημα. Παρόλα αυτά συμπλήρωσε έξι παιχνίδια αήττητο και θέλει να διευρύνει αυτό το σερί στην έδρα του. Σ’ αυτή έχει δώσει ήδη εφτά ματς και στα πέντε από αυτά κατάφερε να «καθαρίσει» τη νίκη από το πρώτο ημίχρονο. Κάτι ανάλογο θα επιδιώξει να κάνει απέναντι στην «πρωτάρα» στη λίγκα Ατλάντα Γιουνάιτεντ ώστε να ξεφύγει από τους διώκτες του στη μάχη των πλέι οφ. Ο μέσος Γκούσενς είναι τραυματίας. Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν εξαιρετικά το προηγούμενο παιχνίδι τους κόντρα στο Βανκούβερ, ανοίγοντας το σκορ στα πρώτα λεπτά. Όμως στη συνέχεια δέχθηκαν τρία γκολ κι έτσι γνώρισαν την πέμπτη τους ήττα στα δεκαοκτώ ματς που έχουν δώσει προς το παρόν. Μακριά από την έδρα τους αντέχουν αρκετά και έχουν ηττηθεί μόλις μία φορά από το πρώτο ημίχρονο. Αγωνιστικά ο επιθετικός Πίτερσον είναι τραυματίας και ο επίσης επιθετικός Μαρτίνεζ αμφίβολος.

23:00 ΣΙΚΑΓΟ – ΑΤΛΑΝΤΑ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ 1 ΗΜΙΧΡΟΝΟ/1 ΤΕΛΙΚΟ  2,63

H La Liga 1|2|3 ολοκληρώνεται απόψε μ’ αυτή την αναμέτρηση να έχει μονόπλευρο βαθμολογικό ενδιαφέρον. Η Αλμερία χρειάζεται θετικό αποτέλεσμα για να παραμείνει στην κατηγορία αρκεί να μην νικήσει η Αλκορκόν που την ακολουθεί. Στα εντός έδρας παιχνίδια της η Αλμερία έδειξε να αντιμετωπίζει πρόβλημα ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο τους. Στα μισά από τα προηγούμενα είκοσι παιχνίδια της αναδείχθηκε ισόπαλη. Η Ρέους είναι βαθμολογικά αδιάφορη και θα αγωνιστεί στην κατηγορία την επόμενη περίοδο. Μακριά από την έδρα της έδειξε να αντέχει την πίεση που δέχθηκε από τις αντιπάλους της στο πρώτο 45λέπτο των αναμετρήσεων της. Στις δεκατέσσερις από τις προηγούμενες είκοσι σημείωσε ισάριθμα Χ. Μάλιστα τα πέντε από αυτά είναι συνεχόμενα.

21:30 ΑΛΜΕΡΙΑ – ΡΕΟΥΣ Χ ΗΜΙΧΡΟΝΟ  2,38

Σ’ αυτό το παιχνίδι το ενδιαφέρον είναι μονόπλευρο αφού η Τενερίφη ψάχνει το θετικό αποτέλεσμα που θα της επιτρέψει να τερματίσει όσο το δυνατόν ψηλότερα στον βαθμολογικό πίνακα της La Liga 1|2|3. Αυτό θα μπορούσε πάντως να το πετύχει από την προηγούμενη αγωνιστική αλλά ηττήθηκε με 1-0 από την Ταραγόνα. Έτσι θα επιδιώξει να επιστρέψει στις νίκες αν και μακριά την έδρα της δείχνει ιδιαίτερη προτίμηση στις ισοπαλίες. Συγκεκριμένα απέσπασε εννιά ισοπαλίες στις προηγούμενες είκοσι εξορμήσεις της στη λίγκα. Η Σαραγόσα εξασφάλισε εδώ και καιρό την παραμονή της στην κατηγορία κι έτσι αντιμετωπίζει το αποψινό ματς ως μια τυπική διαδικασία, ώστε στη συνέχεια να ξεκινήσει τον προγραμματισμό της για την επόμενη περίοδο. Πάντως προέρχεται από τέσσερις συνεχόμενες ισοπαλίες κι αυτό είναι ένα στοιχείο που ευνοεί την επιλογή που κάναμε για την συγκεκριμένη αναμέτρηση, η οποία θα είναι η τελευταία για τον τεχνικό της, Σέζαρ Λαϊνέζ. Ο επιθετικός Ντονγκού είναι τραυματίας, ενώ οι αμυντικοί Μπανιάκ, Φέλτσερ κλήθηκαν στις εθνικές ομάδες του Καμερούν και της Βενεζουέλας αντίστοιχα. Επίσης παρελθόν αποτελούν οι Ουρουγουανοί αμυντικοί Σίλβα και Καμπρέρα.

21:30 ΣΑΡΑΓΟΣΑ – ΤΕΝΕΡΙΦΗ Χ  3,27

Η Ζουβεντούδε δείχνει ικανή να παίξει πρωταγωνιστικό ρόλο στις πρώτες αγωνιστικές της Serie B της Βραζιλίας. Μετά τις πέντε πρώτες αγωνιστικές φιγουράρει στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα χωρίς να έχει ακόμα ηττηθεί από άλλη ομάδα. Στο προηγούμενο παιχνίδι της δυσκολεύθηκε αρκετά αλλά κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Κρισιούμα με 1-0. Αυτό το οφείλει στον αμυντικό της Βινίσιους που πέτυχε το γκολ που έκρινε το ματς στο 87’. Απόψε θα επιδιώξει να διευρύνει το σερί που έχει δημιουργήσει ώστε να παραμείνει στις πρώτες θέσεις. Η Μπόα πραγματοποιεί εντελώς αντίθετη πορεία προς το παρόν και βρίσκεται οριακά πάνω από την επικίνδυνη ζώνη του βαθμολογικού πίνακα. Την προηγούμενη αγωνιστική πάλεψε αρκετά αλλά δεν κατάφερε να αποφύγει την εκτός έδρας ήττα με 2-1 από την Γκουαρανί, αφού δέχθηκε το δεύτερο γκολ στο 89’. Σήμερα θα επιδιώξει να επιστρέψει στις νίκες ώστε να βελτιώσει την βαθμολογική θέση της και να μην μπλέξει στη μάχη της παραμονής από τόσο νωρίς.

22:30 ΜΠΟΑ – ΖΟΥΒΕΝΤΟΥΔΕ 2  2,76

Η Α Μπε Σε Νατάλ παρουσιάζει καλό πρόσωπο στο ξεκίνημα της Serie B της Βραζιλίας και βρίσκεται αρκετά ψηλά στον βαθμολογικό πίνακα της. Πριν από μερικές μέρες επέστρεψε στις νίκες «καθαρίζοντας» σε τρία λεπτά το παιχνίδι με την Παϊσαντού, την οποία νίκησε με 2-1. Απόψε δίνει το δεύτερο συνεχόμενο εντός έδρας ματς, θέλοντας να διπλασιάσει τα τρίποντα της και να πλησιάσει ακόμα πιο πολύ στις προνομιούχες θέσεις της ανόδου. Στο «σπίτι» της είναι αήττητη προς το παρόν (δύο νίκες και μία ισοπαλία) και έχει την ευκαιρία να διευρύνει το σερί της απέναντι σε μια σχετικά αδύναμη ομάδα όπως είναι η Φιγκεϊρένσε. Οι μέσοι Ετσεβερία, Εριβέλτον και ο αμυντικός Οσβάλντο είναι τραυματίες. Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν πολύ καλά την λίγκα, αλλά στην συνέχεια γνώρισαν τρεις συνεχόμενες ήττες που τους έριξαν βαθμολογικά. Την προηγούμενη αγωνιστική ηττήθηκαν με 2-1 από την Ιντερνασιονάλ εντός έδρας κι έτσι θέλουν να επιστρέψουν άμεσα στις επιτυχίες, ώστε να σταματήσουν την «κατρακύλα» τους. Ο αμυντικός Αλμέιδα είναι τιμωρημένος.

01:00 (ΚΥΡΙΑΚΗ) Α ΜΠΕ ΣΕ ΝΑΤΑΛ – ΦΙΓΚΕΪΡΕΝΣΕ 1  2,39

Οι δύο ομάδες έχουν ως στόχο να βρεθούν στις προνομιούχες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα της δυτικής περιφέρειας του MLS κι έτσι θα δώσουν τον καλύτερο τους εαυτό για να πάρουν τη νίκη. Οι γηπεδούχοι επέστρεψαν στις επιτυχίες μετά από πέντε ματς, επικρατώντας με 2-0 του Σαν Χοσέ χάρη σε δύο γκολ του μέσου τους, Ντιέγκο Βαλέρι. Απόψε θα επιδιώξουν να διπλασιάσουν τα τρίποντα τους απέναντι στο Ντάλας και να το ξεπεράσουν στον βαθμολογικό πίνακα. Μάλιστα αν τα καταφέρουν θα βρεθούν στην δεύτερη θέση αφού δεν υπάρχει πλήρης αγωνιστική στην λίγκα αυτές τις μέρες λόγω των εθνικών ομάδων. Ο αμυντικός Μάγερς, ο γκολκίπερ Ατινέλα και ο μέσος Μπάρμπι ταλαιπωρούνται από τραυματισμούς. Όμως το ίδιο θέλει να πετύχει όπως αναφέραμε και το Ντάλας που συνέτριψε με 6-2 το Σολτ Λέικ στο προηγούμενο παιχνίδι του, με τον επιθετικό του Ρόλαντ Λαμάχ να πετυχαίνει χατ-τρικ. Έτσι θα επιδιώξει να πετύχει μια ακόμα νίκη ώστε να βρεθεί αυτό στις προνομιούχες θέσεις της βαθμολογίας. Ο μέσος Πομικάλ και ο μέσος Ζίμερμαν είναι τραυματίες.

05:30 (ΚΥΡΙΑΚΗ) ΠΟΡΤΛΑΝΤ ΤΑΪΜΠΕΡΣ – ΝΤΑΛΑΣ Χ  3,62

[toggle title=”Σύστημα 3-6″ state=”open” ]Στήλες: 21 (20 τριάδες, 1 εξάδα) – Αξία στήλης: 0,50 ευρώ – Αξία δελτίου: 10,50 ευρώ[/toggle]