Αρχική ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΤΟ ΣΤΗΡΙΓΜΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ Serie B Ιταλίας: Η ευκαιρία της Τσιταντέλα

Serie B Ιταλίας: Η ευκαιρία της Τσιταντέλα

Η Τσιταντέλα φιλοξενεί την προτελευταία Φεραλπισάλο και έχει την ευκαιρία για μια νίκη που θα την κρατήσει στο κόλπο για την πρώτη οκτάδα.

Στον πρώτο γύρο: Φεραλπισάλο – Τσιταντέλα 0-1 (02/12/2023).

Ζωντανή για τα πλέι οφ η Τσιταντέλα

Η Τσιταντέλα κόλλησε στο 0-0 με τη Σουντιρόλ εκτός έδρας σε ένα ματς που δημιούργησε αρκετές φάσεις. Έχει ρεκόρ μία νίκη και 5 ισοπαλίες στις 6 τελευταίες αγωνιστικές. Παραμένει ζωντανή για τα πλέι οφ, ούσα στο -1 από την προνομιούχο οκτάδα. Η Τσιταντέλα εντός έδρας έχει ρεκόρ 7 νίκες, 4 ισοπαλίες και 6 ήττες. Προέρχεται από 8 συνεχόμενα under 2,5 goals.

Αφελής ξανά η Φεραλπισάλο

Η Φεραλπισάλο πλήρωσε πάλι την αφέλειά της και υποχρεώθηκε σε βαριά εντός έδρας ήττα με 5-2 από την Κόμο. Μπήκε δυνατά και προηγήθηκε (16′), ωστόσο πολύ γρήγορα υπέστη την ολική ανατροπή (21′, 31′). Στο 39′ δέχτηκε τρίτο γκολ, μείωσε στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου (45+1′). Δέχτηκε άλλα δύο τέρματα στο δεύτερο 45λεπτο (64′, 86′). Η Φεραλπισάλο βρίσκεται στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα της Serie B Ιταλίας, στο -5 από τα πλέι άουτ και στο -6 από την απευθείας παραμονή. Ηττήθηκε στα 9 από τα 17 εκτός έδρας παιχνίδια της στην κατηγορία (5-3-9). Εξέτισε ο Τσεπιτέλι (αμυντικός, 26 συμμετοχές).