3 Ημίχρονα/Τελικά που πληρώνουν

Τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2018 συνεχίζονται σήμερα με αμείωτο ρυθμό κι εμείς θα κυνηγήσουμε τα κέρδη μέσα από την ειδική κατηγορία στοιχημάτων ημίχρονο/τελικό στην 2winbet.

Στον τέταρτο όμιλο η Αυστρία υποδέχεται την Ιρλανδία για την τέταρτη αγωνιστική. Οι Αυστριακοί μετά τα τελευταία ανεπιτυχή αποτελέσματα έχουν μείνει λίγο πίσω στη βαθμολογία βλέποντας τους αντιπάλους τους πλέον από την τέταρτη θέση. Στα δυο πιο πρόσφατα ματς είδαν τους Ουαλούς και τους Σέρβους να ανοίγουν πρώτοι το σκορ εναντίον τους για να ξυπνήσουν στη συνέχεια αυτοί και να πετύχουν τέρματα. Απόψε υποχρεούνται να πάρουν θετικό αποτέλεσμα μπροστά στον κόσμο τους ώστε να διατηρήσουν τις ελπίδες πρόκρισης όμως δεν παίζουν τόσο καλά και δε θα ναι εύκολο.

Από την άλλη οι Ιρλανδοί ισοβαθμούν στην κορυφή με τους Σέρβους και θέλουν να συνεχίσουν και απόψε αήττητοι την πορεία τους για τα τελικά του Μουντιάλ. Συνηθίζουν να ανοίγουν πρώτοι το σκορ στις αναμετρήσεις τους αιφνιδιάζοντας τον αντίπαλο. Με την ίδια συνταγή θα παραταχθούν και απέναντι στην ευάλωτη άμυνα της Αυστρίας. Η ισοπαλία θα είναι ένα πολύ καλό αποτέλεσμα γι αυτούς στο αποψινό.
19:00 ΑΥΣΤΡΙΑ – ΙΡΛΑΝΔΙΑ 2/Χ ΗΜΙΧΡΟΝΟ/ΤΕΛΙΚΟ @15,00 2WinBet

Στον ίδιο όμιλο η Γεωργία αντιμετωπίζει τη Μολδαβία στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής. Οι Γεωργιανοί παρουσιάζονται αρκετά αξιόμαχοι τελευταία με αποτέλεσμα να έρχονται από ένα μεγάλο 1-1 μέσα στην Ουαλία ενώ δυσκόλεψαν ιδιαίτερα τους Αυστριακούς και τους Ιρλανδούς. Μέχρι στιγμής έχουν πετύχει δυο γκολ στον όμιλο και τα δυο στο δεύτερο ημίχρονο. Σήμερα οδεύουν για την πρώτη νίκη τους στα προκριματικά.

Οι Μολδαβοί από τη μεριά τους αποτελούν το σάκο του μποξ του ομίλου. Μετρούν 3/3 ήττες με τέρματα 1-10. Πάντως στο πιο πρόσφατο παιχνίδι τους δυσκόλεψαν μέχρι το ημίχρονο τους Ιρλανδούς κρατώντας τους στο 1-1. Στο σημερινό θα προσπαθήσουν να κλείσουν τους χώρους και να καταστρέψουν το ματς κυνηγώντας τον πρώτο τους βαθμό σε αυτή τη φάση.
19:00 ΓΕΩΡΓΙΑ – ΜΟΛΔΑΒΙΑ Χ/1 ΗΜΙΧΡΟΝΟ/ΤΕΛΙΚΟ @3,72 2WinBet

Στον ένατο όμιλο η Κροατία υποδέχεται την Ισλανδία στο ντέρμπι κορυφής για την τέταρτη αγωνιστική. Οι Κροάτες αν και θα παίξουν σε άδειο γήπεδο λόγω τιμωρίας θα έχουν όλα τα αστέρια στη σύνθεσή τους και θα τα δώσουν όλα για να αποσπαστούν μόνοι τους στην πρώτη θέση του ομίλου. Εντός έδρας δυσκολεύτηκαν έως τώρα με τους Τούρκους μένοντας στο 1-1 και θα ψάξουν τη νίκη απόψε που θα τους βάλει σε θέση οδηγού στη μάχη της πρόκρισης. Έχουν την ποιότητα να τα καταφέρουν.

Οι Ισλανδοί μετά τα τελικά του Euro συνεχίζουν να εντυπωσιάζουν με τις εμφανίσεις τους. Παραμένουν αήττητοι μετρώντας δυο νίκες απέναντι σε Τουρκία και Φινλανδία και μια ισοπαλία με την Ουκρανία. Απόψε θα πρέπει να αντιμετωπίσουν κάποιες σημαντικές απουσίες στην αποστολή τους που δυσκολεύουν το έργο τους. Θα προσπαθήσουν να κοντράρουν την Κροατία αλλά λογικά κάποια στιγμή θα λυγίσουν στην πίεση.
19:00 ΚΡΟΑΤΙΑ – ΙΣΛΑΝΔΙΑ Χ/1 ΗΜΙΧΡΟΝΟ/ΤΕΛΙΚΟ @3,82 2WinBet