3 LIVE πονταρίσματα από Serie A

Ίντερ Λαουτάρο Μαρτίνες Serie A

Έχουν πολύ ενδιαφέρον οι κυριακάτικοι ιταλικοί αγώνες για live πονταρίσματα:

16:00: Στο στάδιο Πιερλουίτζι Πέντσο διεξάγεται το ντέρμπι παραμονής μεταξύ Βενέτσια και Τζένοα. Η Τζένοα δεν μοιάζει πια τόσο αβοήθητη και αξιολύπητη όσο το δίμηνο Δεκεμβρίου – Ιανουαρίου. Η Τζένοα μετράει 3 συνεχόμενες ισοπαλίες: 0-0 με Ουντινέζε εντός έδρας και με Ρόμα εκτός, 1-1 με τη Σαλερνιτάνα εντός έδρας. Μετά την αδυναμία να κερδίσει και τη Σαλερνιτάνα στη Γένοβα, στην Τζένοα υπάρχει προβληματισμός, αλλά τους δίνει παρηγοριά το γεγονός ότι η Βενέτσια δέχεται τουλάχιστον ένα γκολ εδώ και 10 σερί αγώνες. Προβλέπουμε πρώτο γκολ αγώνα για Τζένοα και ίσως και διπλό στο πρώτο ημίχρονο.

19:00: Η Ίντερ έπαιξε με φόβο και δέος απέναντι στη Λίβερπουλ, μα όταν άνοιξε λίγο τις γραμμές και πρόσθεσε ρίσκο, φάνηκε η διαφορά ταχύτητας του ιταλικού ποδοσφαίρου με το αγγλικό. Η Ίντερ, που έχασε πια την κορυφή της Serie A, αντιμετωπίζει μια ντόπια ομάδα που επίσης φημίζεται για την ταχύτητά της, αλλά δεν έχει σταθερή άμυνα. Πρόκειται για τη Σασουόλο. Θα λέγαμε ότι η Ίντερ μπορεί να βάλει τουλάχιστον ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο, ίσως ακόμη-ακόμη και να ρισκάραμε με την επιλογή του Λαουτάρο Μαρτίνες (φωτογραφία) ως πρώτου σκόρερ, μιας και το ψάχνει πολύ τον τελευταίο καιρό. Για να το κάνουμε πιο συγκεκριμένο, θα προτείναμε κάτι που να ξεκινούσε από στημένη φάση και να κατέληγε στα δίχτυα, με κερδισμένη κεφαλιά.

21:45: Θα έχουμε έκπληξη στο Ούντινε, μας λέει η λογική μας. Η Ουντινέζε είναι μια από τις λίγες ομάδες που έχει καταφέρει να εξουδετερώσει τόσο πολύ τη Λάτσιο φέτος: Στην περσινή αναμέτρηση του Ούντινε, η Λάτσιο κέρδισε πολύ δύσκολα με σκορ 1-0, στον πρώτο γύρο φέτος είχε απάντηση σε κάθε… λαγό που έβγαζαν από τα… καπέλα τους οι ποδοσφαιριστές της Λάτσιο, με αποτέλεσμα το εκπληκτικό 4-4 του Ολίμπικο! Στο Coppa Italia, το νοκ-άουτ 90λεπτο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα, για να πάρει τη νίκη η Λάτσιο στην παράταση, με 1-0… Στην τρέχουσα συγκυρία όμως, η Λάτσιο έχει στο μυαλό της να ανατρέψει το 2-1 με το οποίο έχασε στο Οπόρτο από την Πόρτο για το Europa League. Άρα, θα παίξουμε Χ ημίχρονο/1 τελικό υπέρ της Ουντινέζε, σε ένα ειδικό στοίχημα που θα προσφέρεται κάθε στιγμή σε σούπερ απόδοση!

ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ: ΕΕΕΠ21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑΕπιτροπή Εποπτείας και Ελέγχου Παιγνίων ΕΕΕΠ
ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ: 1114 | ΚΕΘΕΑ: 2109237777Επιτροπή Εποπτείας και Ελέγχου Παιγνίων ΕΕΕΠ