Κόκκινες κάρτες, με το μυαλό στο Champions League

Γιουβέντους Αλβάρο Μοράτα

Βρήκαμε αγώνες με ενδιαφέρον για το Live Στοίχημα στο ποδοσφαιρικό πρόγραμμα του Σαββάτου. Τα δημοσιεύουμε νωρίτερα για να έχετε μια ολοκληρωμένη εικόνα, αλλά και χρόνο να αφομοιώσετε τις στοιχηματικές μας προτάσεις:

19:00: Η Γιουβέντους έχει πάρει τον… αέρα της Σαμπντόρια τα τελευταία χρόνια και μετρά 6 σερί νίκες σε όλες τις έδρες και σε όλες τις διοργανώσεις, με πιο πρόσφατο το σαρωτικό 4-1 στο φετινό Coppa Italia. Ο αποψινός αγώνας στο Λουίτζι Φεράρις… βγάζει γκολ στο πρώτο ημίχρονο, όπως έχει ήδη συμβεί στο 86% των φετινών αγώνων της Γιουβέντους στη Serie A, αλλά και στα 8 συνεχόμενα εντός έδρας παιχνίδια της Σαμπντόρια. Ακούστε και το άλλο: Η Σαμπντόρια έχει σκοράρει στα 6 πιο πρόσφατα συνεχόμενα παιχνίδια της στο Λουίτζι Φεράρις στο πρώτο ημίχρονο! Αν τα καταφέρει κι απόψε, μοιραία η Γιουβέντους θα πιέσει ασφυκτικά στο δεύτερο μέρος. Θα έχει όμως και το μυαλό της στο Champions League.
Goal/goal
Goal/goal Α’ Ημίχρονο
Over 5,5 κόρνερ Β’ Ημίχρονο

19:30: Η Βιγιαρεάλ έχει επίσης το μυαλό της στον επαναληπτικό της φάσης των 16 του Champions League απέναντι στη Γιουβέντους, που έπεται την ερχόμενη Τετάρτη. Δεν ήταν καλή η Βιγιαρεάλ στην Παμπλόνα και ηττήθηκε δίκαια από την Οσασούνα με 1-0. Η Θέλτα στο Θεράμικα θα είναι πολύ ανταγωνιστική αντίπαλος, από την στιγμή ειδικά που η Βιγιαρεάλ δεν είναι προσηλωμένη στο πρωτάθλημα για την ώρα… Λάβετε υπόψη το παρακάτω στατιστικό: Η Βιγιαρεάλ έχει δεχτεί κόκκινη κάρτα και στους 4 τελευταίους εντός έδρας αγώνες της απέναντι στη Θέλτα. Οι Γαλινθιάνοι κέρδισαν τη Μαγιόρκα στο Βίγκο, με 4-3, κόντρα στο στυλ ποδοσφαίρου που προσπαθούν να εφαρμόσουν φέτος.
X Α’ Ημίχρονο
Πρώτο γκολ στον αγώνα: Θέλτα
Πρώτη ομάδα που θα σκοράρει: Βιγιαρεάλ
Over 0,5 κόκκινες κάρτες
Over 0,5 κόκκινες κάρτες για: Βιγιαρεάλ

22:00: Στο Αλφόνσο Πέρεθ θα κριθεί η αποφασιστικότητα της Βαλένθια για το κυνήγι ενός ευρωπαϊκού εισιτηρίου μέσα από το πρωτάθλημα της La Liga. Οι Νυχτερίδες φορμαρίστηκαν τη συγκεκριμένη περίοδο και κατάφεραν με δικαιοσύνη να φτάσουν στον τελικό του Copa del Rey. Απόψε Σάββατο, η Βαλένθια φιλοξενείται από τη Χετάφε, η οποία αγνοεί τη νίκη εδώ και 4 αγωνιστικές. Στα 5 τελευταία ματς με αντίπαλο τη Χετάφε, η Βαλένθια είτε δέχεται ή κερδίσει τουλάχιστον μία κόκκινη κάρτα. Με την αφέλεια που αγωνίζεται στο τρέχον χρονικό διάστημα η Χετάφε, πάντως, είναι πιο πιθανό να δεχτεί εκείνη την κόκκινη… Η ήττα με 2-0 από την Εσπανιόλ στη Βαρκελώνη ήταν εκτός προγράμματος και στις τάξεις της ομάδας του Κίκε Φλόρες επικρατεί γκρίνια.
Πρώτη ομάδα που θα σκοράρει: Χετάφε
Ανατροπή στον αγώνα: Νίκη Βαλένθια
Over 0,5 κόκκινες κάρτες για: Χετάφε

ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ: ΕΕΕΠ21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑΕπιτροπή Εποπτείας και Ελέγχου Παιγνίων ΕΕΕΠ
ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ: 1114 | ΚΕΘΕΑ: 2109237777Επιτροπή Εποπτείας και Ελέγχου Παιγνίων ΕΕΕΠ