Προσοδοφόρες στοιχηματικές επιλογές

Γκλάντμπαχ γκολ Bundesliga

Εκμεταλλευόμαστε το πλούσιο αγωνιστικό πρόγραμμα του Σαββάτου για να βρούμε προσοδοφόρες στοιχηματικές επιλογές για live στοίχημα:

16:30: Η Γκλάντμπαχ, μία από τις γερμανικές ομάδες που παρουσιάζουν τις μεγαλύτερες αγωνιστικές διακυμάνσεις, υποδέχεται τη Βόλφσμπουργκ, που έχασε απογοητευτικά με 2-1 στην έδρα της από τη Χοφενχάιμ, μετά την σπουδαία νίκη στη Φρανκφούρτη με 2-0. Μια από τα ίδια δηλαδή! Οι 5 τελευταίοι αγώνες της Γκλάντμπαχ έχουν τουλάχιστον ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Έχουν φτάσει 15 οι σερί αγώνες που η Γκλάντμπαχ δεν έχει κρατήσει απαραβίαστη την εστία της. Επίσης, έχει κερδίσει μόνο έναν στους 5 τελευταίους εντός έδρας αγώνες της και μόνο έναν στους 5 στην Bundesliga. Στα 5 τελευταία ματς της Γκλάντμπαχ υπήρχε τουλάχιστον μία κίτρινη κάρτα στα πρώτα 30 λεπτά των αγώνων. Άρα, ποντάρουμε:
Πρώτο γκολ Βόλφσμπουργκ
Over 0,5 goal Βόλφσμπουργκ Α’ Ημίχρονο
Over 0.5 κάρτες Α’ Ημίχρονο
Διπλό στο πρώτο ημίχρονο

17:15: Μετά το επικό ματς στο Γουάντα Μετροπολιτάνο και την ήττα με 4-3 από την Ατλέτικο Μαδρίτης, η Χετάφε θα μπορούσε να είναι χάσει στην έδρα της Κάντιθ, αλλά κράτησε το 1-1. Είναι φαβορί απέναντι στην Αλαβές, της οποίας ο 2 πιο πρόσφατες εκτός έδρας εμφανίσεις ήταν τραγικές (3-1 από την Έλτσε, 3-0 από τη Ρεάλ Μαδρίτης). Η Αλαβές έχει ηττηθεί σε 7 συνεχόμενους εκτός έδρας αγώνες, αλλά (να ένα εντυπωσιακό στατιστικό!) η Χετάφε έχει δεχτεί πρώτη την κίτρινη κάρτα απέναντι στην Αλαβές! Η Χετάφε είναι το φαβορί
Over 1,5 goals Χετάφε
Over 1,5 goals Χετάφε Α’ Ημίχρονο
Πρώτη κίτρινη κάρτα: Χετάφε
1 ημίχρονο/1 τελικό

19:30: Στα προάστια της Μαδρίτης δοκιμάζεται η Ρεάλ από τη Ράγιο Βαγιεκάνο, που βρίσκεται σε αγωνιστική πτώση, με 4 συνεχόμενες ήττες. Παραδοσιακά, παίζει με χαμηλά τις γραμμές της και ενισχυμένη άμυνα απέναντι στη “γειτόνισσα” Ρεάλ Μαδρίτης και οι τελευταίοι μεταξύ τους αγώνες κρίνονται στα λίγα γκολ, έχουν όμως, πάντως, τουλάχιστον 3 κάρτες ανά αγώνα.