ΑΕΚ – Ολυμπιακός: Το στοίχημα του ΟΑΚΑ

Ο Ολυμπιακός είναι “πληγωμένος” και αυτό θα επηρεάσει την πρώτη του εικόνα απόψε στο ΟΑΚΑ, στο εκτός έδρας ντέρμπι με την ΑΕΚ.

Στοιχηματίζουμε ότι ο Όσκαρ Γκαρσία δεν αντιλαμβάνεται την κρισιμότητα του αγώνα και την… ψύχωση για την πρόκριση (ένας σημαντικός λόγος για να μην είχε αλλάξει ο προπονητής). Έτσι, διαβάζουμε ρεπορτάζ για το πώς θα αιφνιδιάσει την ΑΕΚ!

Είναι πια φανερό ότι η ΑΕΚ μπορεί με ανωτερότητα να παίζει με το μυαλό των ερυθρολεύκων. Εξηγούμαστε: Ο Ολυμπιακός δεν χρειάζεται να αιφνιδιάσει, ούτε να βιαστεί. Με ισοπαλία είναι αυτός που προκρίνεται! Και το 0-0, που οδηγεί σε παράταση και ό,τι προκύψει, το φοβάται πολύ ο Μανόλο Χιμένεθ, που ζήτησε προπόνηση στα πέναλτι από τους ποδοσφαιριστές τους. Θυμηθείτε το 0-1 με Φράνκο Χάρα, αλλά και το περσινό 0-1.

Ο Ολυμπιακός θα παίξει με δίδυμο Σισέ, Νικολάου στο κέντρο της άμυνας. Ο Μποτία είναι τιμωρημένος και ο Ένγκελς τραυματίας. Από τις δοκιμές του Γκαρσία συμπεραίνουμε ότι ο Ανσαριφάρντ θα είναι βασικός στην κορυφή της επίθεσης, ο Μάριν θα πάει αριστερά και ο Φορτούνης κεντρικά. Πέρα όμως από το σύστημα και την τακτική του Ολυμπιακού, το πιο ανησυχητικό για τους ερυθρόλευκους είναι η κόπωση που παρουσιάζουν στο τελευταίο τέταρτο των αγώνων…

Η ΑΕΚ, παρά την ανωτερότητα που έβγαλε η νίκη της στο Γ. Καραϊσκάκης, πάει κρατημένα στο ντέρμπι στο μυαλό του Χιμένεθ. Βέβαια, ο κόσμος θα είναι ξεσηκωμένος και ενθουσιασμένος και θα ζητάει πρόκριση, αλλά ο Ισπανός προπονητής δεν θα ξεκινήσει τον Λιβάγια. Κάτω από τα δοκάρια θα παίξει ο Μπάρκας και θα επιστρέψει στην ενδεκάδα ο Λόπες, ίσως ακόμα και στη θέση του Γκάλο.

Ο Ολυμπιακός θα είναι δύσκολο να επιβάλει το ρυθμό του στο ΟΑΚΑ, οπότε θεωρούμε ότι πάμε για μία ακόμη ισοπαλία στο πρώτο ημίχρονο και γκολ αργότερα.

7 ειδικά συνδυαστικά (combo) στοιχήματα και 3 στοιχήματα με παίκτες, που θα σας εκπλήξουν ευχάριστα, στη Winmasters

19:30 ΑΕΚ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Χ ΗΜΙΧΡΟΝΟ Winmasters GR @1,90

19:30 ΑΕΚ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ UNDER 0,5 GOALS @Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ Winmasters GR @2,25

19:30 ΑΕΚ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ DRAW-NO-BET ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Winmasters GR @1,95

19:30 ΑΕΚ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΣΙΣΤ ΜΑΡΚΟ ΜΑΡΙΝ Winmasters GR @4,00

19:30 ΑΕΚ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΚΟΡΑΡΕΙ: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Winmasters GR @2,10