ΑΕΚ – Βέροια

Η ΑΕΚ υποδέχεται την Βέροια στο ΟΑΚΑ για την 20η αγωνιστική της Superleague Greece. Ο Δικέφαλος θέλει να συνεχίσει το σερί των νικών, αλλά η φορμαρισμένη Βέροια θέλει να κάνει την έκπληξη.

Η ΑΕΚ προέρχεται από την νίκη 4-1 κόντρα στον Ηρακλή μέσα στο ΟΑΚΑ, για το Κύπελλο. Στα έξι τελευταία παιχνίδια έχει τέσσερις νίκες και μία ισοπαλία. Ο Γκουστάβο Πογέτ δεν υπολογίζει στον τιμωρημένο Μπακάκη και τους μόνιμα τραυματίες Μπαρόχα και Κορδέρο.

Η Βέροια βρίσκεται μια ανάσα πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού και θέλει να μεγαλώσει την διαφορά. Η Βασίλισσα του Βορρά προέρχεται από την ήττα 1-0 από τον Παναιτωλικό, μέσα στο γήπεδό της. Έχει μία νίκη και δύο  ισοπαλίες στις τελευταίες έξι αγωνιστικές. Ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος θα καθίσει πλέον στον πάγκο της ομάδας, που στον πρώτο του αγώνα θα έχει όλους τους ποδοσφαιριστές στην διάθεσή του.

Η νίκη της ΑΕΚ θεωρείται δεδομένη καθώς διανύει την καλύτερη της περίοδο φέτος. Η Βέροια θα κυνηγήσει ότι μπορεί αλλά δεν είναι αρκετά δυνατή, για να πάρει κάτι θετικό. Συνηθίζει να βάζει νωρίς γκολ η ΑΕΚ γι’ αυτό, θα στηριχτούμε στην νίκη από ημίχρονο, δηλαδή 1 Ημίχρονο/1  Τελικό για την Ένωση.

15:00   ΑΕΚ – ΒΕΡΟΙΑ   1 ΗΜΙΧΡΟΝΟ/1 ΤΕΛΙΚΟ   @1.65   Stoiximan