Άρσεναλ – Ολυμπιακός: Ειδικά Στοιχήματα

Αγώνας κομβικής σημασίας διεξάγεται απόψε στο Έμιρεΐτς τόσο για την Άρσεναλ όσο και για τον Ολυμπιακό που υποχρεούνται να πάρουν αποτέλεσμα αν θέλουν να ελπίζουν σε πρόκριση στον επόμενο γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ.

Οι Κανονιέρηδες μετά την ήττα της πρεμιέρας στην Κροατία από την Ντιναμό Ζάγκρεμπ με 2-1 δεν κοιτούν για άλλο αποτέλεσμα απόψε εκτός της νίκης αλλιώς θα μπουν σε περιπέτειες από πολύ νωρίς όσον αφορά την υπόθεση πρόκρισης. Έτσι θα κατέβουν στο ματς αποφασισμένοι να το καθαρίσουν από νωρίς θέλοντας να διώξουν το άγχος από μια πιθανή δεύτερη αποτυχία. Στην Πρέμιερ Λιγκ έδειξαν μέσα στην έδρα της Λέστερ να βρίσκουν το δρόμο προς τα δίχτυα φιλοδωρώντας με πέντε τέρματα την αντίπαλό τους αλλά και πάλι στα μετόπισθεν εμφάνισαν αδυναμίες δεχόμενοι δυο γκολ. Στα τέσσερα πιο πρόσφατα παιχνίδια που έχουν δώσει σε όλες τις διοργανώσεις η εστία τους δεν έχει μείνει απαραβίαστη σε κανένα. Στο αποψινό δε θα αγωνιστεί μπροστά ο τιμωρημένος Ζιρού αλλά το βάρος θα σηκώσουν οι φορμαρισμένοι Σάντσες και Γουόλκοτ.

Οι Ερυθρόλευκοι από τη μεριά τους μετά την τριάρα στο Καραΐσκάκη από την Μπάγερν όπου έδειξαν να τη σέβονται παραπάνω από όσο έπρεπε, πήραν το μάθημά τους και αναμένεται να ρισκάρουν απόψε στοχεύοντας στο βαθμό ή βαθμούς. Γνωρίζουν πως αν δεν καταφέρουν να σκοράρουν δύσκολα θα πάρουν κάτι από το ματς κι έτσι θα προσπαθήσουν να αιφνιδιάσουν. Ο Φορτούνης έχει πάρει τα πάνω του και θα οργανώσει το παιχνίδι του Ολυμπιακού μπροστά.

Και οι δυο ομάδες λοιπόν χωρίς περιθώρια για απώλειες θα παραταχθούν για να πάρουν το αποτέλεσμα. Αναμένεται ένα παιχνίδι με γκολ και από τις δυο πλευρές κι έτσι θα άξιζε το ποντάρισμα στο αμφίσκορο ημιχρόνου σε απόδοση 4,50 στην Goalbet. Επίσης, μια έμπνευση που μοιάζει να έχει πιθανότητες επαλήθευσης είναι το ακριβές σκορ ημιχρόνου 2-1 που πληρώνει 17,00 στην Goalbet. Ακόμη η Goalbet προσφέρει το συνδυαστικό 1 και G/G σε απόδοση 3,00 το οποίο θα αποτελέσει μια επιλογή που θα πάρει θέση στο δελτίο μας.

21:45 ΑΡΣΕΝΑΛ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: ΣΟΥΠΕΡ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ GOALBET