Αστέρας Τρίπολης – Λεβαδειακός

Στην Τρίπολη ο Αστέρας υποδέχεται τον Λεβαδειακό για την 20ή αγωνιστική του πρωταθλήματος. Η ομάδα της Τρίπολης θέλει να περάσει το δύσκολο εμπόδιο του Λεβαδειακού, ώστε να μην αποκοπεί από τη μάχη της πέμπτης θέσης.

Ο Αστέρας Τρίπολης προέρχεται από την απογοητευτική ήττα με 5-0 από τον Ολυμπιακό στο Φάληρο για το Κύπελλο. Στο πρωτάθλημα, στους έξι τελευταίους αγώνες έχει δύο νίκες και μία ισοπαλία. Από την αποστολή των Αρκάδων θα λείπουν οι τραυματίες Λούι και Φούντας, όπως και ο τιμωρημένος Ιγκλέσιας. Παρελθόν αποτελεί ο μεσοεπιθετικός Λανθαρότε, ο οποίος αποδεσμεύτηκε.

Ο Λεβαδειακός προέρχεται από την ήττα 2-0 από τον Παναθηναϊκό στην Λιβαδειά. Έχει δύο νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες και ήττες στα τελευταία έξι ματς. Κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης, θα παραταχθεί χωρίς τον τιμωρημένο Ντομοβτσίσκι. Αποχώρησαν από την ομάδα Ρομέου και Νικολάου, ενώ αποκτήθηκαν οι Ατζαγκούν και Μαχαμάτ, από Παναθηναϊκό και Πλατανιά αντίστοιχα.

Όλα δείχνουν νίκη του Αστέρα Τρίπολης, αλλά κόντρα στον καλό εαυτό του Λεβαδειακού, τίποτα δεν θα είναι εύκολο. Πάντως, δύσκολα ανοίγει το σκορ ο Αστέρας, κάτι που συνήθως το κάνει στο δεύτερο ημίχρονο. Σε αυτό θα στηριχτούμε και θα ποντάρουμε στο ισόπαλο αποτέλεσμα ημιχρόνου.

15:00 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ  Χ ΗΜΙΧΡΟΝΟ @2.10  Stoiximan