Ειδικό στοίχημα απόδοση μπόμπα: Τσβόλε – Ρόντα, Eredivisie

Η Τσβόλε υποδέχεται τη Ρόντα, η οποία ηττήθηκε την προηγούμενη αγωνιστική εντός έδρας με σκορ 2-1 από τη Χέρενφεν.

Η αναγκαιότητα της Ρόντα για νίκη είναι μεγάλη, καθώς δεν έχει ξεμπλέξει ακόμη από τα σενάρια υποβιβασμού. Για την ακρίβεια, απέχει 6 βαθμούς από τις Βίλεμ και Εξέλσιορ, που μάχονται για τη δεύτερη θέση των πλέι-άουτ του πρωταθλήματος.

Μια νίκη θα ήταν σωτήρια για τη Ρόντα, αφού θα ξεμπέρδευε σχεδόν οριστικά, έτσι όπως είναι διαμορφωμένο το υπόλοιπο αγωνιστικό πρόγραμμα.

Βέβαια, στον πρώτο γύρο, η Τσβόλε πέρασε από το Κερκράντε με το επιβλητικό 5-0. Από την άλλη, ελπίζει ακόμη για είσοδο στα πλέι-οφ Ευρώπης. Η Τσβόλε βρίσκεται στο γκρουπ των έξι ομάδων που απέχουν μεταξύ τους μόλις 6 βαθμούς, από την τέταρτη έως την ένατη θέση.

Η Ρόντα είχε καταγράψει μία εκτός έδρας νίκη επί της ουραγού Καμπούρ, πριν χάσει από τη Χέρενφεν στην έδρα της. Με τις “καρδούλες”, πάντως, κατέρρευσε στα τελευταία λεπτά και ηττήθηκε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Ρόντα δε θα έχει και πάλι στη διάθεσή της τους μέσους Φαν Χέφτε και Ντάνι Ντα Σίλβα, αλλά και για τη γηπεδούχο Τσβόλε δε θα αγωνιστεί ο μέσος Γκουστάβο Χέμπλινγκ. Η Τσβόλε έχει πεσμένο ηθικό από την ήττα από τον Άγιαξ με 3-0, αλλά έχει τρία εντός έδρας ματς μέχρι να λήξει η σεζόν με Ρόντα, Ναϊμέγκεν (που διεκδικούν τα ίδια πράγματα) και Αϊντχόφεν, που κυνηγά τον τίτλο. Η Τσβόλε δείχνει δύναμη στην έδρα της, όπου την προπερασμένη αγωνιστική διέσυρε με σκορ 4-1 τη Βίλεμ.

Είναι λογικό η Τσβόλε να θέλει να κερδίσει τον πιο εύκολο θεωρητικά αγώνα από την τριάδα αγώνων στο “σπίτι” της. Η Ρόντα θα έχει κι άλλες ευκαιρίες για να σωθεί και κυρίως τον “εξάποντο” αγώνα με την Εξέλσιορ, η οποία παλεύει κι εκείνη για τη σωτηρία της, αλλά από πολύ πιο δύσκολη θέση.

21:00 ΤΣΒΟΛΕ – ΡΟΝΤΑ 1 @1,85 Αρχική Mybet

ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΑ: Αξίζει στη Mybet το over 2,5 goals σε απόδοση 2,75, το Χ ημίχρονο/1 τελικό στο 4,00 και το άσος & goal/goal (combo bet) στο 3,60