Ο αγώνας της ημέρας: Τότεναμ – Λέστερ στο Λονδίνο

Μετά την μεγάλη επιτυχία του διπλού της Μπέρνλι στην έδρα της Μίλτον Κέινς Ντονς, σκεφτήκαμε να σας δώσουμε άλλον έναν αγώνα, με ανάλυση από το bet3.GR, αργότερα μέσα στη μέρα.

Για τον αγώνα της ημέρας, εκείνον ανάμεσα στην Τότεναμ και τη Λέστερ, θα προσπαθήσουμε να συμπεριλάβουμε όλες τις τελευταίες πληροφορίες.

Την Κυριακή 10 Ιανουαρίου 2016, οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με 2-2 στην ίδια έδρα για το FA Cup, οδηγώντας το ζευγάρωμα σε επαναληπτικό αγώνα στην έδρα της Λέστερ (King Power Stadium).

Ο αποψινός αγώνας διεξάγεται και πάλι στο Γουάιτ Χαρτ Λέιν. Για τη Λέστερ, θα λείπει ο Βάρντι, όπως άλλωστε και στον προηγούμενο αγώνα μεταξύ των δύο ομάδων. Ο τρόπος όμως που η ομάδα του Ρανιέρι πήγε να κλέψει τον αγώνα από την ομάδα του Ποκετίνο κάνει τον Αργεντινό ποδοσφαιριστή πολύ υποψιασμένο και αποφασισμένο να παρατάξει αμυντικό σχήμα.

Φοβάται ο Γιάννης το θεριό και το θεριό τον Γιάννη; Μάλλον έτσι πάει η κατάσταση. Ας μην ξεχνάμε ότι η Λέστερ μετρά τρεις σερί ισοπαλίες: 0-0 εντός με Μάντσεστερ Σίτι και Μπόρνμουθ, πριν το ισόπαλο αποτέλεσμα στο Γουάιτ Χαρτ Λέιν για το FA Cup.

Πάντως, η Τότεναμ θα είναι καλύτερη αμυντικά. Ντέλε Άλι, Γιαν Φερτόνγκεν και Ούγκο Γιορίς επιστρέφουν, ενώ ο Ναμπίλ Μπενταλέμπ αναμένεται να πάρει τη θέση του Τομ Κάρολ στην ενδεκάδα. Επιθετικά, η Τότεναμ θα είναι πιο ανταγωνιστική, καθώς επιστρέφει ο φορ Χάρι Κέιν.

Ο Ρανιέρι φαίνεται ότι δε θα ρισκάρει με τη χρησιμοποίηση του Βάρντι, αλλά ο Μαχρέζ θα παίξει σίγουρα στη δεξιά πλευρά της επίθεσης. Θέση στην ενδεκάδα θα έχει και το μοναδικό μεταγραφικό απόκτημα της Λέστερ για το Γενάρη, ο Ντεμαράι Γκρέι.

Θα πάμε με την ισοπαλία στο πρώτο ημίχρονο, κοινό τόπο στους τελευταίους αγώνες της Λέστερ στην Premier League. Ο Ποκετίνο είδε τις φαρμακερές αντεπιθέσεις στο ματς του Κυπέλλου Αγγλίας και φοβήθηκε, πόσο μάλλον τώρα που στην ενδεκάδα θα βρίσκεται και ο Μαχρέζ, που δεν αστειεύεται.

22:00 ΤΟΤΕΝΑΜ – ΛΕΣΤΕΡ Χ ΗΜΙΧΡΟΝΟ @2,22 Stoiximan

Σερί

Σερί

1/1

Πολύ υψηλό το Χ ημίχρονο στον Stoiximan (2,22). Κάνε ΕΓΓΡΑΦΗ τώρα! Ο Stoiximan προσφέρει άλλα 150 ειδικά στοιχήματα για να ποντάρεις. Το ακριβές σκορ 1-1 στο πρώτο ημίχρονο “πληρώνει” απόδοση 7,50 στον Stoiximan!