Ολυμπιακός – ΑΕΚ: Ειδικά στοιχήματα

Ο αγώνας Ολυμπιακός – ΑΕΚ στο Γ. Καραϊσκάκης είναι ένα ντέρμπι, ακόμη και φέτος που η ΑΕΚ είναι νεοφώτιστη.

Ο Ντιέγκο Μπουονανότε έδωσε το σύνθημα σε πρόσφατη συνέντευξή του: “Είμαστε η ΑΕΚ, φυσικά και στόχος είναι η νίκη!”.

Τα εσωτερικά προβλήματα στην ΑΕΚ με τις σκέψεις για ανεπάρκεια του Τραϊανού Δέλλα στον πάγκο μπήκαν στην άκρη. Μπορεί και απλώς να έχουν κρυφτεί κάτω από το χαλί και σε ενδεχόμενο βαριάς ήττας της Ένωσης στο Νέο Φάληρο να ξεσπάσουν ξανά…

Για την ώρα, η ΑΕΚ, μέσω της διακοπής του πρωταθλήματος λόγω εθνικών ομάδων, έχει και πάλι το πλεονέκτημα του αιφνιδιασμού, όπως και στον περσινό αγώνα του Κυπέλλου Ελλάδος, που είχε λήξει, με 1-1 στο Γ. Καραϊσκάκης.

Τα ειδικά στοιχήματα που έχουν αξία είναι εκείνα που αφορούν το να σκοράρει η ΑΕΚ. Έχουμε εντοπίσει ως εξαιρετικά πιθανό το goal/goal σε απόδοση 2,10.

Ακόμη και το 2 ημίχρονο/Χ τελικό -πάντα στο ίδιο πλαίσιο, εκείνο του αιφνιδιασμού- σε απόδοση 22,81 φαίνεται ελκυστικό.

Ακόμη, τα ζυγά γκολ έχουν απόδοση 1,88. Μπορούν να επιβεβαιωθούν είτε με ισοπαλία, είτε με νίκη μίας εκ των δύο ομάδων με δύο γκολ διαφορά.

Το ημίχρονο με τα περισσότερα γκολ στον αγώνα είναι πιθανό να είναι το δεύτερο, σε απόδοση 2,05!