Παναθηναϊκός – Ηρακλής

Στο Απόστολος Νικολαΐδης φιλοξενεί τον Ηρακλή ο Παναθηναϊκός, στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής της Suprleague Greece. Ο Ηρακλής δεν νοιάζεται για τους πόντους πλέον, ενώ ο Παναθηναϊκός θέλει την νίκη για να έχει πλεονέκτημα στα πλέι-οφ.

Ο Παναθηναϊκός αν και προηγήθηκε στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό, τελικώς διασύρθηκε με 3-1 στο Καραϊσκάκης. Δεν πατάει στα πόδια του αλλά παραμένει στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Στις τελευταίες έξι αναμετρήσεις έχει δύο νίκες και μία ισοπαλία, ενώ έχει και τρεις ήττες. Ο Στραματσόνι δεν υπολογίζει στον τιμωρημένο Πράνιτς όπως και τον τραυματία στόπερ Τελάντερ. Εκτός αποστολής έμεινε ο στόπερ Σάντσεθ παρότι είναι υγιής, όπως και ο χαφ Λαγός και οι μεσοεπιθετικοί Καλτσάς και Κλωναρίδης.

Στον Ηρακλή είναι ικανοποιημένοι για την φετινή σεζόν και δεν αναζητούν κάτι παραπάνω. Η ισοπαλία 1-1 με την Βέροια ήταν κάτι πιο κοντά σε φιλικό παιχνίδι. Δύο νίκες μετράει σε έξι αγώνες, όπως και δύο ισοπαλίες και δύο ήττες. Ο Νίκος Παπαδόπουλος δεν μπορεί να υπολογίζει στην παρουσία του επιθετικού Περόνε που είναι τιμωρημένος και στους τραυματίες Μπαρτολίνι(αμυντικός) αλλά και Λουκίνα(μεσοεπιθετικός).

Ο Παναθηναϊκός είναι πιο δυνατός από τον Ηρακλή και δεν θα δυσκολευτεί να πάρει την νίκη. Με τον ολυμπιακό έδειξε καλό πρόσωπο στο πρώτο ημίχρονο, όπως και στα περισσότερα ματς φέτος. Θα μπει δυναμικά και σε αυτόν τον αγώνα και θα το καθαρίσει από το πρώτο ημίχρονο. Στο ημίχρονο/τελικό θα ποντάρουμε και στο 1/1 της Novibet που προσφέρεται στο  1,91.

19:30  ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ  1/1  @1,91  Novibet

Στοιχηματίστε τώρα σε μονό ή πολλαπλό δελτίο στο Pregame της Goalbet, το οποίο να περιλαμβάνει τον αγώνα Παναθηναϊκός – Ηρακλής σε απόδοση πάνω από 1,20 και αν ο αγώνας λήξει με σκορ 0-0, η Goalbet επιστρέφει στις νέες εγγραφές το 100% της αξίας του δελτίου, έως 20 ευρώ ποντάρισμα.