Παναιτωλικός – Λεβαδειακός

Στο Αγρίνιο θα υποδεχτεί ο Παναιτωλικός τον Λεβαδειακό, με τις δύο ομάδες να θέλουν την νίκη. Πιο κοντά στα πλέι οφ βρίσκεται η αγρινιώτικη ομάδα, αλλά πολύ δύσκολα θα πάρει θέση. Οι δύο ομάδες έχουν κοντραριστεί 13 φορές στο παρελθόν, με τον Παναιτωλικό να έχει τρεις νίκες και τον Λεβαδειακό να έχει 5, όσες και οι ισοπαλίες.

Την ήττα από τον Πανιώνιο με 2-0 υπέστη ο Παναιτωλικός την προηγούμενη αγωνιστική στην Νέα Σμύρνη. Στις τελευταίες έξι αγωνιστικές μετράει τρεις νίκες και μία ισοπαλία. Ακόμη τραυματίας είναι ο Παπουτσογιαννόπουλος, που θα απουσιάσει από ένα ακόμη ματς. Τιμωrημένος είναι ο χαφ Ρουσκουγιέδα.

Χάθηκαν τα όνειρα του Λεβαδειακού για πλέι οφ μετά την ισοπαλία 1-1 με τον Πανθρακικό. Κυνηγάει πια μια άνετη παραμονή στην κατηγορία. Μία νίκη και δύο ισοπαλίες έχει στα τελευταία έξι ματς. Θα απουσιάσει ο τιμωρημένος αμυντικός Στάθης.

Δύσκολος αγώνας είναι αυτός για τις δύο ομάδες. Θέλουν και οι δύο την νίκη για μια άνετη παραμονή στην κατηγορία. Δεν ανοίγονται πολύ στα τελευταία ματς οι δύο ομάδες και το ίδιο θα γίνει και σε αυτό. Δεν θα μπουν γκολ στο πρώτο ημίχρονο, για αυτό επιλέγουμε Χ ημίχρονο.

17:15  ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ  X ημίχρονο  @1.93  Novibet