Πανιώνιος – Αστέρας Τρίπολης

Με το μάτι στις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη προσέρχονται στον αγώνα της Νέας Σμύρνης Πανιώνιος και Αστέρας Τρίπολης. Αμφότεροι χρειάζονται την νίκη για να αποκτήσουν το πάνω χέρι για τα πλέι-οφ. Ισοβαθμούν προς το παρόν, με 27 πόντους, στην πέμπτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Με τον Διούδη για ήρωα προχωρά ο Πανιώνιος. Ο Έλληνας γκολκίπερ τον έσωσε και στο 0-0 με τον Παναθηναϊκό την προηγούμενη αγωνιστική. Στα τελευταία πέντε εντός έδρας ματς, ο Πανιώνιος έχει τρεις νίκες και μία ισοπαλία. Θα παραταχθεί χωρίς απουσίες.

Με τον Γιάννου μπροστάρη πήρε τους τρεις πόντους σε ένα ακόμη αγώνα ο Αστέρας. Κέρδισε 3-1 την Καλλονή, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ. Σε δαιμονιώδη φόρμα είναι ο Έλληνας φορ, έφτασε τα 13 γκολ. Δεν υπολογίζει στους Κοσίτσκι, Τορμένα, Δημούτσο, Ντουντού, Μάσα και Ζησόπουλο ο Στάικος Βεργέτης. Κακός εκτός έδρας είναι ο Αστέρας, με μία μόνο νίκη στους τελευταίους πέντε αγώνες.

Το κύριο μέλημα των δύο ομάδων είναι να μην χάσουν. Για αυτό τον λόγο, εκτιμούμε ότι θα ξεκινήσουν το παιχνίδι με αμυντικές διαθέσεις. Δύσκολα θα ανοίξει το σκορ στο πρώτο ημίχρονο για αυτό θα επιλέξουμε αποτέλεσμα ημιχρόνου και συγκεκριμένα το “Χ”.

19:30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ Χ ΗΜΙΧΡΟΝΟ @1,93  Stoiximan