Πανθρακικός – Ηρακλής

Πανθρακικός και Ηρακλής κοντράρονται σε ένα τελείως αδιάφορο ματς, στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής. Οι δύο ομάδες όσους βαθμούς και να πάρουν δεν θα κάνουν κάτι σπουδαιότερο, με τους γηπεδούχους να ανήκουν στην Football League.

Η θρακιώτικη ομάδα αποτελεί σάκο του μποξ στην Superleague και δικαίως υποβιβάστηκε. Η μόλις μία νίκη τις τελευταίες δεκατρείς αγωνιστικές επιβεβαιώνουν το προφανές, ότι ο Πανθρακικός δεν ανήκει στα σαλόνια του ελληνικού πρωταθλήματος. Η συντριβή 4-0 από τον Ολυμπιακό ήταν κάτι το αναμενόμενο και το αναπόφευκτο. Ο τιμωρημένος αμυντικός Μπουγαΐδης και ο τραυματίας μέσος Τζανής αποτελούν τις απουσίες των γηπεδούχων.

Ο Ηρακλής μετά την ήττα 2-0 από τον Ολυμπιακό στο Καυταντζόγλειο, έχασε όποια ελπίδα του είχε απομείνει για τα πλέι οφ και πλέον απομένουν δύο τυπικές αγωνιστικές για το τέλος του πρωταθλήματος. Χωρίς νίκη παραμένει τις τελευταίες δύο αγωνιστικές με απολογισμό δύο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Οι τιμωρημένοι Ζιάμπαρης και Μπουκουβάλας είναι οι μοναδικές απουσίες του Γηραιού.

Οι κυανόλευκοι διανύουν την χειρότερη περίοδο τους την τρέχουσα σεζόν, αλλά ο Πανθρακικός δεν αποτελεί σοβαρό αντίπαλο. Οι γηπεδούχοι αλλού πατάνε και αλλού βρίσκονται και σίγουρα δεν είναι στην Superleague. Ο Ηρακλής θέλει να τελειώσει θετικά την σεζόν και απέναντι στον Πανθρακικό η νίκη θα έρθει εύκολα. Εμείς ποντάρουμε στο διπλό ημίχρονο/διπλό τελικό, καθώς σχεδόν όλες οι νίκες του Γηραιού διαμορφώνονται από το ημίχρονο.

19:00  ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ 2/2 @2,25 Novibet