Πανθρακικός – Πλατανιάς

Νίκη ψάχνει ο Πανθρακικός κόντρα στον Πλατανιά, στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή στην Superleague Greece. Στην μεταξύ τους προϊστορία, στους έξι αγώνες που έχουν βρεθεί αντιμέτωποι έχουν από δύο νίκες, ενώ δύο παιχνίδια έληξαν ισόπαλα.

Ο Πανθρακικός πήρε την ισοπαλία από τον Λεβαδειακό την προηγούμενη αγωνιστική στην Λιβαδειά. Στις τελευταίες έξι αναμετρήσεις έχει τρεις ισοπαλίες και τρεις ήττες. Τραυματίας παραμένει ο Τζάνης, ενώ στην λίστα προστίθενται οι Μουδούρογλου και Μπαϊκαρά. Θα απουσιάζει Τσιάρας, ο οποίος αποβλήθηκε στον αγώνα με το Λεβαδειακό, και ο Ποτουρίδης που σμυπλήρωσε κάρτες.

Στον Πλατανιά χαμογελούν μετά την πολύτιμη νίκη με 2-0 κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης στα Περιβόλια. Ήταν η πρώτη νίκη μετά από εφτά ανεπιτυχή αποτελέσματα. Στους τελευταίους έξι αγώνες έχει μία νίκη και τρεις ισοπαλίες. Επιστρέφει ο Ράμος που ήταν η μόνη απουσία κι έτσι ο Γιώργος Παράσχος θα έχει γεμάτο το οπλοστάσιο της ομάδας του.

Ισορροπημένη είναι η προϊστορία των ομάδων. Βρίσκεται χαμηλά στην βαθμολογία ο Πανθρακικός, αλλά στην έδρα του γίνεται μαχητικός και παλεύει όλα τα ματς. Ισοδύναμες εμφανίζονται οι δύο ομάδες. Κλειστό παιχνίδι προτιμούν οι προπονητές των δύο ομάδων και δύσκολα θα ανοίξει το σκορ στο πρώτο ημίχρονο. Επιλέγουμε το Χ ημίχρονο, καθώς αμφότερες δεν βάζουν πολλά γκολ στο πρώτο μέρος.

17:15   ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ   Χ ημίχρονο  @1.83  Novibet