Το ματς της ημέρας: Ατλέτικο Μαδρίτης – Ράγιο Βαγεκάνο

Συνεχίζονται οι επιτυχίες στο ματς που αναλύουμε αργότερα μέσα στην ημέρα, συμπεριλαμβάνοντας και τις τελευταίες λεπτομέρειες του αγωνιστικού και στοιχηματικού ρεπορτάζ.

Μετά το διπλό της Μπέρνλι, πιάσαμε και το Χ ημίχρονο στην αναμέτρηση Τότεναμ – Λέστερ στο Γουάιτ Χαρτ Λέιν του Λονδίνου.

Στις 21:30 της Πέμπτης, η Ατλέτικο Μαδρίτης υποδέχεται στο Βιθέντε Καλδερόν τη Ράγιο Βαγεκάνο. Πρόκειται για τον επαναληπτικό αγώνα της φάσης των 16 του Copa del Rey Ισπανίας. Ο πρώτος αγώνας, στη Μαδρίτη, στην έδρα της Ράγιο Βαγεκάνο, έληξε ισόπαλος με 1-1.

Ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ και αν η αναμέτρηση του Βιθέντε Καλδερόν λήξει ισόπαλη με σκορ 1-1, τότε υπάρχει παράταση και -αν χρειαστούν- πέναλτι.

Η Ατλέτικο Μαδρίτης προπορεύεται στο πρωτάθλημα και στη συνέχεια, έχει τρεις απαιτητικές αναμετρήσεις στην Primera Division: εκτός έδρας με Λας Πάλμας, εντός έδρας με Σεβίλλη και πάλι εκτός έδρας με Μπαρτσελόνα μέχρι το τέλος Ιανουαρίου.

Η Ράγιο Βαγεκάνο συμπλήρωσε οκτώ αγώνες χωρίς νίκη, ανάμεσα στους οποίους συγκαταλέγεται και η ταπεινωτική ήττα με 10-2 από τη Ρεάλ Μαδρίτης. Στον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος, η Ράγιο έχασε εντός έδρας με 2-0 από την Ατλέτικο, αλλά και την τελευταία χρονιά που οι Ροχιμπλάνκος κατέκτησαν το ισπανικό πρωτάθλημα, κέρδισαν με 5-0 στην έδρα τους τη Ράγιο Βαγεκάνο (3-0 ημίχρονο).

Ο Ντιέγκο Σιμεόνε δήλωσε ότι η ομάδα του βλέπει κάθε αγώνα ξεχωριστά και υπεύθυνα, αλλά, παράλληλα, άφησε εκτός αποστολής τους αμυντικούς Χουανφράν, Ντιέγκο Γοδίν, Χοσέμα Χιμένεθ, τον μέσο Αουγκούστο Φερνάντες και τον επιθετικό Φερνάντο Τόρες, που αισθάνθηκε ενοχλήσεις.

Θα λέγαμε ότι η Ράγιο Βαγεκάνο μπορεί να πάρει το Χ στο πρώτο ημίχρονο, αν και θα πρέπει να γνωρίζετε ότι θα παραταχθεί και πάλι με τον τρίτο της τερματοφύλακα. Πέρα από τους Τόνιο και Νταβίντ Κομπένιο, είναι εκτός ο Ραζβάν Ρατς, γνώριμός μας από το πέρασμά του στον ΠΑΟΚ.

21:30 ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ – ΡΑΓΙΟ ΒΑΓΕΚΑΝΟ Χ ΗΜΙΧΡΟΝΟ @2,45 Stoiximan

Η νίκη της Ατλέτικο Μαδρίτης με Χ ημίχρονο (Χ ημίχρονο/1 τελικό) προσφέρεται σε απόδοση 3,60 στον 3,60, ενώ η νίκη των γηπεδούχων, μαζί με no goal, προσφέρεται σε απόδοση 1,85!!