Βέροια – Παναιτωλικός

Σε έναν πολύ αμφίρροπο αγώνα, η Βέροια υποδέχεται τον Παναιτωλικό στις 17:15 της Κυριακής.

Αποχώρησε από τον πάγκο της ομάδας ο τεχνικός Γ. Χ. Γεωργιάδης. Η Βέροια προέρχεται από την ήττα 2-1 από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα. Μία νίκη και δύο ισοπαλίες μετράει στα πέντε τελευταία εντός έδρα παιχνίδια η Βέροια. Θα αγωνιστεί χωρίς τους Αμπντούν και Λόπες Πέρες. Θα λείπουν και οι μακροχρόνιοι απόντες Γιουσούφ, Καλί, Μπαλάφας, Βεργώνης. Επιστρέφουν Πούγγουρας και Ναζλίδης που εξέτισαν τις ποινές τους.

Ο Παναιτωλικός ανέβασε στροφές στα τελευταία παιχνίδια, αλλά δεν πείθει εκτός έδρας. Προέρχεται από την ισοπαλία με τον Πανθρακικό 0-0 στην Κομοτηνή. Στους τελευταίους πέντε εκτός έδρας αγώνες, μετράει δύο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Δεν θα αγωνιστεί ο Κουτρουμάνος λόγω τιμωρίας. Εξέτισε ο Κέβιν. Σταθερά εκτός παραμένει οι μόνιμα τραυματίας Παπουτσογιαννόπουλος. Στην αποστολή συμπεριλήφθηκαν τα νέα αποκτήματα Κριστιάνο και Αλεξίεβιτς. Παρελθόν από τον σύλλογο αποτελεί ο Καμαρά.

Ένας πόντος χωρίζει τις δύο ομάδες στον βαθμολογικό πίνακα. Δύσκολα θα δούμε ωραίο ποδόσφαιρο, καθώς και οι δύο ομάδες στα τελευταία παιχνίδια παίζουν δυνατά. Έχει ποιοτική επίθεση ο Παναιτωλικός και το απέδειξε στους τελευταίους αγώνες με Ηρακλή, Παναθηναϊκό και Αστέρα Τρίπολης. Θα ανοίξει πρώτος το σκορ, όπως κάνει στους περισσότερους αγώνες με τις ομάδες του επιπέδου του. Θα στηριχτούμε στο αποτέλεσμα ημιχρόνου και το διπλό στο πρώτο ημίχρονο.

17:15   ΒΕΡΟΙΑ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 2 ΗΜΙΧΡΟΝΟ  @3,75   Stoiximan