Champions League: Θέαμα στο Παρί Σεν Ζερμέν – Ντόρτμουντ

Ουσμάν Ντεμπελέ Παρί Σεν Ζερμέν

Στο Παρίσι, η Παρί Σεν Ζερμέν υποδέχεται την Ντόρτμουντ στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Champions League. Ένα ματς μεταξύ δύο ομάδων που παίζουν επιθετικό ποδόσφαιρο και αναμένεται να χαρίσουν πλούσιο θέαμα.

3 σερί Over 3,5 και Goal/Goal η Παρί Σεν Ζερμέν

Η Παρί Σεν Ζερμέν την Παρασκευή έπεσε θύμα έκπληξης, αφού ηττήθηκε 2-3 εντός έδρας από τη Νις, στα πλαίσια της πέμπτης αγωνιστικής της Ligue 1. Πρώτη ήττα στο φετινό πρωτάθλημα για την ομάδα του Λουίς Ενρίκε κι ενώ είχαν προηγηθεί δύο κολλητές νίκες απέναντι σε Λανς (3-1) και Λιόν (4-1). Πέρσι έφτασε μέχρι τη φάση των 16 του Champions League, όπου αποκλείστηκε με δύο ήττες από την Μπάγερν Μονάχου (0-1 εντός, 2-0 εκτός). Η Παρί Σεν Ζερμέν μετράει 3 σερί Over 3,5 και Goal/Goal ανεξαρτήτως έδρας στη σεζόν. Αμφίβολοι οι Λι (μέσος, 2 συμμετοχές), Ρουίθ (μέσος, 4 συμμετοχές), χάνει δεύτερο σερί ματς λόγω τραυματισμού ο Ασένσιο (επιθετικός, 3 συμμετοχές/2 γκολ).

Σκόραρε σε όλα η Ντόρτμουντ

Η Ντόρτμουντ το Σάββατο νίκησε 4-2 εκτός έδρας τη Φράιμπουργκ για την τέταρτη αγωνιστική της Bundesliga. Στο ημίχρονο έχανε 2-1. Ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση της στο δεύτερο 45λεπτο και έφτασε στην ανατροπή. Διατηρείται αήττητη στη σεζόν με τρεις νίκες και δύο ισοπαλίες. Χρήζει πάντως βελτίωσης στο αμυντικό κομμάτι. Η Ντόρτμουντ βρήκε δίχτυα και στα 5 φετινά παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις. Τα 3 από τα 5 φετινά παιχνίδια της σε πρωτάθλημα και Κύπελλο έληξαν Over 3,5 και Goal/Goal. Απουσιάζει λόγω τραυματισμού ο Μενιέ (αμυντικός).