Κύπελλο Ιταλίας: Υψηλό σκορ στο Γιουβέντους – Φροζινόνε

Η Γιουβέντους φιλοξενεί στο Τορίνο τη Φροζινόνε σε νοκ άουτ ματς για το Κύπελλο Ιταλίας και το υψηλό σκορ φαντάζει αρκετά πιθανό.

Στη Serie A: Φροζινόνε – Γιουβέντους 1-2 (23/12/2023).

Νοκ άουτ αγώνας για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο 90λεπτο, ακολουθεί παράταση και (αν χρειαστεί) η διαδικασία των πέναλτι.

3 στα 4 Over 2,5 και Goal/Goal η Γιουβέντους

Η Γιουβέντους επικράτησε 2-1 εκτός έδρας της ουραγού Σαλερνιτάνα, έφτασε τις τρεις σερί νίκες στη Serie A Ιταλίας και παρέμεινε στο -2 από την κορυφή. Βρέθηκε να χάνει στο 39′, όμως το γύρισε με γκολ στο 65′ και στο 90+1′. Βέβαια, καθοριστικό ρόλο στην εξέλιξη του αγώνα έπαιξε το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε στο 53′. Η Γιουβέντους στον προηγούμενο γύρο του Κυπέλλου Ιταλίας συνέτριψε 6-1 εντός έδρας τη Σαλερνιτάνα. Τα 3 από τα 4 τελευταία παιχνίδια της Γιουβέντους σε Πρωτάθλημα και Κύπελλο τελείωσαν με Over 2,5 και Goal/Goal. Τιμωρημένοι Πογκμπά (μέσος, 2 συμμετοχές), Φατζιόλι (μέσος, 6 συμμετοχές). Τραυματίες Άλεξ Σάντρο (αμυντικός, 6 συμμετοχές), Κεν (επιθετικός, 12 συμμετοχές). Αμφίβολος ο Καμπιάσο (μέσος, 17 συμμετοχές/2 γκολ).

5 σερί Over 2,5 η Φροζινόνε

Η Φροζινόνε προέρχεται από τρεις σερί ήττες, όλες στο πλαίσιο της Serie A Ιταλίας. Στο τελευταίο ματς, έχασε 3-2 εντός έδρας από τη Μόντσα. Το θετικό είναι ότι έχει απόσταση ασφαλείας 5 βαθμών από τη ζώνη του υποβιβασμού. Η Φροζινόνε στον προηγούμενο γύρο του Κυπέλλου έκανε την έκπληξη καθώς απέκλεισε τη Νάπολι με νίκη 4-0 εκτός έδρας. Η Φροζινόνε μετράει 5 σερί Over 2,5 σε Πρωτάθλημα και Κύπελλο. Τα 4 από τα 5 πιο πρόσφατα παιχνίδια της εκτός από Over ήταν και Goal/Goal. Τραυματίες είναι οι Μαρκίτσα (αμυντικός, 15 συμμετοχές), Ογιόνο (αμυντικός, 16 συμμετοχές), Μπάες (επιθετικός, 11 συμμετοχές/1 γκολ).