Eerste Divisie: Φεστιβάλ τερμάτων στο Λεουβάρντεν!

Καμπούρ Ρόμπερτ Μούχρεν

Φεστιβάλ τερμάτων περιμένουμε στο Λεουβάρντεν στην αναμέτρηση ανάμεσα στην Καμπούρ και τη Ντε Γκράαφσαπ στην καινούργια αγωνιστική της Eerste Divisie Ολλανδίας.

Σκοράρει κατά ριπάς η Καμπούρ

Η Καμπούρ βρίσκεται σε καταπληκτική αγωνιστική κατάσταση. Ξεπάστρεψε και την Γιονγκ Άλκμααρ (4-2 εκτός) την προηγούμενη αγωνιστική και έφτασε τις 5 διαδοχικές νίκες στην κατηγορία, σκοράροντας κατά ριπάς σε αυτό το διάστημα έχοντας πετύχει συνολικά 23 τέρματα. Έχει εξασφαλίσει και μαθητικά την άνοδο στην Eredivisie, καπαρωμένος και ο τίτλος. Την καλύτερη επίθεση στην Eerste Divisie διαθέτει αυτή τη στιγμή Καμπούρ με τα 104 γκολ που έχει στο ενεργητικό της η ομάδα του Χενκ Ντε Γιονγκ. Εντός έδρας η Καμπούρ μετρά 14 νίκες και 3 ήττες. Να σημειωθεί ότι προέρχεται από 7 σερί εντός έδρας νίκες στην κατηγορία με επιμέρους τέρματα 27-5.

Η Καμπούρ σε 35 αγώνες στην Eerste Divisie μετρά 23 over 2,5 goals. Εντός έδρας έχει φέρει 12 over 2,5 goals και 9 over 3,5 goals. Μεταξύ άλλων μετρά και 8 Goal/Goal. Είναι αξιοσημείωτο ότι προέρχεται από 4 σερί over 3,5 goals ανεξαρτήτως έδρας στο πρωτάθλημα. Επίσης με over 3,5 goals ολοκληρώθηκαν τα 3 από τα 4 πιο πρόσφατα εντός έδρας παιχνίδια της σε επίπεδο Eerste Divisie. Αμφίβολος ο Γιάκομπς (μέσος, 27 συμμετοχές/8 γκολ).

Πέμπτη καλύτερη επίθεση στην Eerste Divisie η Ντε Γκράαφσαπ

Στον αντίποδα, η Ντε Γκράαφσαπ παραχώρησε ισοπαλία 2-2 στη φιλοξενία της Αλμίρε Σίτι την προηγούμενη αγωνιστική. Προηγήθηκε με το καλημέρα (3′), ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου (45+1′), δέχτηκε και δεύτερο τέρμα με τη συμπλήρωσης μιας ώρας αγώνα (59′), έσωσε τον πόντο με τέρμα στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων. Συμπλήρωσε 4 ματς αήττητη (3 νίκες και 1 ισοπαλία), σκόραρε σε αμφότερα. Η Ντε Γκράαφσαπ διαθέτει την πέμπτη καλύτερη επίθεση του πρωταθλήματος με τα 65 γκολ που έχει στο ενεργητικό της η ομάδα του Μάικ Σνόι.

Η Ντε Γκράαφσαπ σε 35 αγώνες στην Eerste Divisie μετρά 20 over 2,5 goals. Εκτός έδρας έχει φέρει 11 over 2,5 goals και 7 over 3,5 goals. Μεταξύ άλλων μετρά και 11 Goal/Goal. Τα 4 από τα 8 πιο πρόσφατα εκτός έδρας παιχνίδια της Ντε Γκράαφσαπ στο πρωτάθλημα έληξαν over 3,5 goals.