Eliteserien: Έχουν το εύκολο γκολ Σάντεφιορντ & Λίλεστρομ

Σάντεφιορντ

Στην Eliteserien Νορβηγίας το απόγευμα (19:00) η Σάντεφιορντ υποδέχεται τη Λίλεστρομ στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής. Και οι 2 ομάδες έχουν το εύκολο γκολ, άρα το over 2,5 goals έρχεται σε πρώτο πλάνο.

Σκόραρε στα 5 από τα 6 τελευταία ματς η Σάντεφιορντ

Η Σάντεφιορντ επικράτησε 3-2 εκτός έδρας της Όντ στο πλαίσιο της προηγούμενης αγωνιστικής. Στο ημίχρονο ήταν μπροστά με 2-1, τριπλασίασε τα τέρματά της στο 50′, ενώ το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 88′. Έχει μόλις 1 ήττα στις 6 τελευταίες αγωνιστικές (4 νίκες, 1 ισοπαλία και 1 ήττα ρεκόρ). Στα 5 από τα 6 αυτά ματς κατάφερε να σκοράρει. Εντός έδρας μετράει 3 νίκες, 1 ισοπαλία και 3 ήττες με 9-9 τέρματα. Αξίζει να σημειωθεί πως είναι αήττητη στα 4 τελευταία πιο πρόσφατα ματς στο γήπεδό της στην Eliteserien (3 νίκες και 1 ισοπαλία). Σκόραρε και στα 4 αυτά ματς. Την περασμένη Κυριακή ηττήθηκε 5-4 στην παράταση (3-3 κανονική διάρκεια) εκτός έδρας από την Άρενταλ και αποκλείστηκε από τον επόμενο γύρο του Κυπέλλου. Προηγήθηκε 1-0 (15′), 2-1 (45+3′) και 3-1 (50′), ωστόσο στη συνέχεια έχασε τη συγκέντρωσή της και υπέστη έναν ταπεινωτικό αποκλεισμό από μια ομάδα που αγωνίζεται στην Γ’ Κατηγορία της Νορβηγίας.

Η Σάντεφιορντ σε 13 αγώνες στην Eliteserien μετράει 8 over 2,5 goals. Εντός έδρας έχει φέρει 4 over 2,5 goals και 1 over 3,5 goals. Επιπρόσθετα, έρχεται από 3 σερί over 2,5 goals ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης. Επίσης, τα 4 τελευταία της ματς εντός και εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις ήρθαν Goal/Goal. Τραυματίας ο Μπρέντεν (μέσος, 6 συμμετοχές).

11 ματς αήττητη η Λίλεστρομ

Η Λίλεστρομ συνεχίζει ακάθεκτη. Επικράτησε στην παράταση 2-1 εκτός έδρας της Σκιντ (Γ’ κατηγορία) και προκρίθηκε στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου. Έτσι, διεύρυνε το αήττητό της στα 11 ματς σε όλες τις διοργανώσεις (7 νίκες και 4 ισοπαλίες). Σκόραρε και στα 11 αυτά ματς. Μάλιστα, στα 8 από τα 11 αυτά ματς βρήκε δίχτυα τουλάχιστον 2 φορές. Νίκησε 2-0 εντός έδρας τη Σάρπσμποργκ στο τελευταίο παιχνίδι της χρονικά στην Eliteserien. Έχει βρει δίχτυα στα 5 από τα 6 εκτός έδρας παιχνίδια της φέτος, με συνολικό απολογισμό εκτός 2 νίκες, 2 ισοπαλίες και 2 ήττες.

Η Λίλεστρομ σε 13 αγώνες στην Eliteserien μετράει 7 over 2,5 goals. Εκτός έδρας έχει φέρει 4 over 2,5 goals και 3 over 3,5 goals. Επιπλέον, το over 2,5 goals εμφανίστηκε στα 3 από τα 6 τελευταία παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας στην κατηγορία. Έχει την έβδομη καλύτερη επίθεση στην Eliteserien με 20 γκολ ενεργητικό.