Europa League: Δυνατές επιθέσεις στην Πράγα

σεβιλλη ισπανια στοιχημα tipbet ιντερ αιντραχτ φρανκφουρτης γιουροπα λιγκ europa league online στοιχημα novibet νοβιμπετ

Μέσα στο παιχνίδι της πρόκρισης στους 8 του Europa League βρίσκεται η Σλάβια Πράγας, μετά την ισοπαλία 2-2 που απέσπασε στην έδρα της Σεβίλλης στο πρώτο ματς.

Αν και οι Τσέχοι εξακολουθούν να είναι το αουτσάιντερ, το 2-2 τους δίνει ένα αβαντάζ, καθώς αρκεί απόψε να μην ηττηθούν ή να μη φέρουν ισοπαλία με πολλά γκολ για να περάσουν στα προημιτελικά. Ίσως αυτό σε κάποια άλλη περίπτωση να σήμαινε ότι η γηπεδούχος ομάδα θα παίξει κλειστά για να κρατήσει το 0-0 και να πάρει την πρόκριση, αλλά εν προκειμένω κάτι τέτοιο θα ήταν μάλλον… αυτοκτονικό. Κι αυτό γιατί η Σεβίλλη σκοράρει κατά ριπάς και όσο κι αν αμυνθεί η Σλάβια, δύσκολα θα κρατήσει ανέπαφη την εστία της. Στα τελευταία 5 παιχνίδια της, η ισπανική ομάδα έχει πετύχει συνολικά 12 γκολ, έχοντας σκοράρει τουλάχιστον 2 γκολ σε κάθε ματς, με εξαίρεση την ήττα της από την Ουέσκα με 1-2.

Ακόμα καλύτερη βέβαια είναι η επίδοση της Σλάβια, που στα τελευταία 5 παιχνίδια της έχει πετύχει 17 γκολ, με τρεις τεσσάρες! Άρα, θα ήταν άτοπο οι Τσέχοι να κλειστούν στην άμυνά τους, όταν διαθέτουν τόσο καλή επίθεση, και όταν η αντίπαλός τους έχει τόσο καλή επίθεση, αλλά και τόσο προβληματική άμυνα, όπως φάνηκε και στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι.

Η λογική λέει ότι θα δούμε ένα ανοιχτό παιχνίδι με πολλές φάσεις, και άρα με προοπτική για πολλά γκολ. Δεν ξέρουμε αν θα υπάρξει και πάλι ένα… τρελό ημίχρονο όπως το πρώτο ημίχρονο του πρώτου αγώνα, όπου μπήκαν και τα 4 γκολ, αλλά θεωρούμε το over 2,5 goals πολύ πιθανό.

Κάθε μέρα 8 επιπλέον Personal Προγνωστικά από την ιστοσελίδα livetoday.gr. Εσύ θα μείνεις απ’ έξω; Κάνε εγγραφή. Αν έχεις κάνει εγγραφή στην Goalbet μέσα από το bet3.GR (ή από ΕΔΩ), κερδίζεις δωρεάν συνδρομή για έναν μήνα στο livetoday.gr! Στείλε στο [email protected]