FA Cup: Πάτησε γκάζι η Γουλβς

αγγλια γουλβς κερδη Goalbet

Γκάζι έχει πατήσει το τελευταίο χρονικό διάστημα η Γουλβς σκοράροντας κατά ριπάς. Η ομάδα του Νούνο Εσπιρίτο Σάντο έχει σημειώσει 12 γκολ στα 4 τελευταία της ματς σε όλες τις διοργανώσεις και δε φαίνεται πως θα πατήσει φρένο στη ρεβάνς με τη Σριούσμπερι για το Κύπελλο Αγγλίας.

Η Γουλβς έδειξε χαρακτήρα στην αναμέτρηση με τη Σριούσμπερι καταφέρνοντας να γυρίσει το εις βάρος της 2-0, ισοφαρίζοντας σε 2-2 στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων και θα παίξει την πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας στη ρεβάνς που θα διεξαχθεί στην έδρα της. Η ομάδα του Νούνο Εσπιρίτο Σάντο βρίσκεται σε εξαιρετική αγωνιστική κατάσταση τον τελευταίο καιρό μετρώντας 3 νίκες και μία ισοπαλία στα 4 τελευταία ματς σε όλες τις διοργανώσεις. Τελευταία της επιτυχία το σπουδαίο διπλό με 3-1 που πήρε στο Γκούντισον Παρκ κόντρα στην Έβερτον το περασμένο Σάββατο για την Premier League. Επιθετικά έχει πατήσει γκάζι, καθώς έχει σημειώσει 12 γκολ στα 4 τελευταία ματς σε πρωτάθλημα και Κύπελλο, μοιράζοντας τριάρες και τεσσάρες.

Η Γουλβς σε 25 αγώνες μετράει 10 over 2,5 goals. Εντός έδρας έχει φέρει 3 over 2,5 goals, 1 over 3,5 goals, 1 over 4,5 goals και 1 over 6,5 goals. Μεταξύ άλλων μετράει και 6 goal/goal. Τα 6 πιο πρόσφατα ματς της Γουλβς ήρθαν over. Τα 4 από τα 6 πιο πρόσφατα ματς έληξαν goal/goal.

Η Σριούσμπερι απώλεσε τεράστια ευκαιρία πρόκρισης στα προημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας, αφού δεν μπόρεσε να προφυλάξει το υπέρ της 2-0 στον αγώνα με τη Γουλβς, δεχόμενη την ισοφάριση στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων και πλέον η πρόκριση δυσκολεύει σε μεγάλο βαθμό από τη στιγμή που θα κληθεί να αγωνιστεί σε αγώνα ρεβάνς στο Μολινό. Στη League One Αγγλίας έδειξε επηρεασμένη από την προσπάθεια στο Κύπελλο και υπέστη δύο σερί ήττες με τελευταία αυτή μέσα στην έδρα της από τη Λούτον με 3-0 με αποτέλεσμα να βρεθεί στη ζώνη του υποβιβασμού και η υπόθεση παραμονή να γίνεται πλέον πολύ δύσκολη υπόθεση.

Η Σριούσμπερι σε 30 αγώνες μετράει 15 over 2,5 goals. Εκτός έδρας έχει φέρει 7 over 2,5 goals, 1 over 3,5 goals, 3 over 4,5 goals και 1 over 6,5 goals. Μεταξύ άλλων μετράει και 14 goal/goal. Τα 5 από τα 6 πιο πρόσφατα ματς της Σριούσμπερι ήρθαν over. Τα 3 από τα 6 πιο πρόσφατα ματς έληξαν goal/goal. Παραμένει εκτός ο επιθετικός Λιούις.

Κάθε μέρα 8 επιπλέον Personal Προγνωστικά από την ιστοσελίδα livetoday.gr. Εσύ θα μείνεις απ’ έξω; Κάνε εγγραφή. Αν έχεις κάνει εγγραφή στην Goalbet μέσα από το bet3.GR (ή από ΕΔΩ), κερδίζεις δωρεάν συνδρομή για έναν μήνα στο livetoday.gr! Στείλε στο [email protected]