First Division A: Έχει θέμα στην άμυνα η Οστάνδη

βελγιο αντβερπ προγνωστικο

Η Οστάνδη αντιμετωπίζει σοβαρά αμυντικά προβλήματα με 26 τέρματα παθητικό σε 14 αγώνες. Η Αντβέρπ είναι αξιόπιστη επιθετικά και μπορεί εύκολα να εκμεταλλευτεί το ρήγμα που υπάρχει στα μετόπισθεν της αντιπάλου της.

Σπουδαία νίκη μέσα στη Λιέγη επί της Σταντάρ πανηγύρισε η Αντβέρπ (0-2). Η ομάδα του Λάζλο Μπόλονι δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου και “χτύπησε” την αντίπαλό της με ένα τέρμα στις καθυστερήσεις κάθε ημιχρόνου (45+1′, 90+2′). Η Αντβέρπ συνεχίζει την εκπληκτική της φετινή πορεία, βρισκόμενη στην τρίτη θέση της βαθμολογίας με απολογισμό 8 νίκες, 4 ισοπαλίες και 2 ήττες. Στα τελευταία 6 ματς στη First Division A του Βελγίου μετρά 4 νίκες, μία ισοπαλία και μία ήττα. Διαθέτει μία από τις καλύτερες επιθέσεις της κατηγορίας με 21 τέρματα ενεργητικό.

Η Αντβέρπ σε 14 αγώνες μετρά 5 over 2,5 goals. Εντός έδρας έχει φέρει 2 over 5,5 goals, 1 over 3,5 goals και 1 over 2,5 goals. Μεταξύ άλλων μετρά και 5 goal/goal. Σκόραρε και στα 6 πιο πρόσφατα ματς. Τα 4 από τα 6 πιο πρόσφατα της Αντβέρπ ήρθαν over. Παραμένει εκτός ο μέσος Γιαταμπαρέ.

Την πρώτη της νίκη μετά από 5 αγωνιστικές πανηγύρισε η Οστάνδη, επικρατώντας εντός έδρας με 2-1 της Σαρλερουά. Προηγήθηκε με τον Ζίβκοβιτς (26′) και παρότι δέχτηκε την ισοφάρισε λίγο πριν από το τέλος (86′), έφτασε στη νίκη με τέρμα του Σανεσίν στο 90′. Βαθιά βαθμολογική ανάσα για την Οστάνδη, η οποία συνεχίζει να προβληματίζει στην άμυνα με 26 τέρματα παθητικό σε 14 αγώνες.

Η Οστάνδη σε 14 αγώνες μετρά 9 over 2,5 goals. Εκτός έδρας έχει φέρει 2 over 2,5 goals, 1 over 3,5 goals και 1 over 6,5 goals. Μεταξύ άλλων μετρά και 4 goal/goal. Σκόραρε στα 3 από τα 6 πιο πρόσφατα. Τα 4 από τα 6 πιο πρόσφατα της Οστάνδη ήρθαν over. Παραμένουν εκτός οι αμυντικοί Μπιέλιτσα, Ντενμπέ και οι μέσοι Ντ’ Χαέσε, Μαρκέτ, Κόντε.