Κύπελλο Γερμανίας: Υψηλό σκορ στο Βερολίνο

Στο Βερολίνο, η τοπική Χέρτα φιλοξενεί τη Μάιντζ και εκτιμάται ότι η μεταξύ τους “μονομαχία” για το Κύπελλο Γερμανίας θα έχει υψηλό σκορ.

Νοκ άουτ αγώνας για τον δεύτερο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο 90λεπτο, ακολουθεί παράταση και, εφόσον χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

10 σερί Over 2,5 η Χέρτα Βερολίνου

Η Χέρτα Βερολίνου κέρδισε με 3-1 εντός έδρας την Πάντερμπορν στο πλαίσιο του πρωταθλήματος το μεσημέρι του περασμένου Σαββάτου. Παρουσιάστηκε άκρως αποτελεσματική στην τελική προσπάθεια. Ανέβηκε στην έβδομη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Zweite Liga. Στον προηγούμενο γύρο του Κυπέλλου διέλυσε 5-0 την Ιένα που αγωνίζεται στην τέταρτη κατηγορία της χώρας. Η Χέρτα Βερολίνου μετράει 10 σερί Over 2,5 σε όλες τις διοργανώσεις. Τα 5 πιο πρόσφατα παιχνίδια της εκτός από Over 2,5 ήταν και Goal/Goal. Επιστρέφει ο Κεμπφ (αμυντικός, 9 συμμετοχές), εξακολουθεί τραυματίας ο Πάλκο Ντάρνταϊ (επιθετικός, 7 συμμετοχές/2 γκολ).

7 διαδοχικά Over 2,5 η Μάιντζ

Η Μάιντζ αναδείχθηκε 2-2 εκτός έδρας με την Μπόχουμ για την ένατη αγωνιστική της Bundesliga. Βρέθηκε να χάνει δύο φορές, ισοφάρισε ισάριθμες, την δεύτερη στο 96′. Παραμένει σταθερά ουραγός, χωρίς νίκη, αλλά βελτιωμένη εσχάτως. Στον προηγούμενο γύρο του Κυπέλλου απέκλεισε την Έλβερσμπεργκ, την οποία κέρδισε με 1-0 εκτός έδρας. Η Μάιντζ προέρχεται από 7 διαδοχικά Over 2,5. Και τα 5 τελευταία εκτός έδρας ματς της ολοκληρώθηκαν με Over 2,5. Τραυματίες είναι οι Όλσεν (αμυντικός, 2 συμμετοχές), Μουένε (αμυντικός, 3 συμμετοχές), Βάιπερ (επιθετικός, 4 συμμετοχές).