Κύπελλο Ελβετίας: Διεκδικούν την πρόκριση με Over Σιόν και Γιούνγκ Μπόις

Η Γιούνγκ Μπόις επισκέπτεται τη Σιόν για να αντιμετωπίσει την ομωύμη ομάδα για το Κύπελλο Ελβετίας και εκτιμάται ότι αυτό το παιχνίδι για την πρόκριση θα έχει υψηλό σκορ.

Νοκ άουτ αγώνας για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελβετίας. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο 90λεπτο, ακολουθεί παράταση και, εφόσον χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

3 σερί Over 2,5 η Σιόν

Η Σιόν οδηγεί σταθερά την κούρσα της βαθμολογίας στην Challenge League και βαδίζει ολοταχώς προς την άνοδο στη μεγάλη κατηγορία της Ελβετίας. Την περασμένη Παρασκευή συνέτριψε 4-0 τη Σαφχάουζεν εκτός και έφτασε τις 6 συνεχόμενες νίκες. Στον προηγούμενο γύρο του Κυπέλλου ξεπέρασε το εμπόδιο της Όνεξ με το εμφατικό 6-1 εκτός έδρας. Η Σιόν μετρά 3 σερί Over 2,5 και 5 συνολικά στους 6 πιο πρόσφατους επίσημους αγώνες της.

Καλύτερη επίθεση και άμυνα η Γιούνγκ Μπόις

Η Γιούνγκ Μπόις προέρχεται από εντός έδρας ήττα 0-1 από τη Σερβέτ για τη Super League. Εκεί όπου είναι πάντα πρώτη στη βαθμολογία, έχοντας και την καλύτερη επίθεση και άμυνα (51-23 τα γκολ). Προηγήθηκε το 1-1 με τη Σπόρτινγκ Λισαβόνας στην Πορτογαλία και ο αποκλεισμός από τη συνέχεια του Europa League. Η Γιούνγκ Μπόις κέρδισε με 2-0 την Ράπερσβιλ εκτός έδρας στον προηγούμενο γύρο του Κυπέλλου. Οι 6 από τις 9 τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις της σε όλες τις διοργανώσεις ολοκληρώθηκαν με Over 2,5.