Liga II Ρουμανίας: Εύκολο το Over στα παιχνίδια της Ραπίντ Βουκουρεστίου

Ραπίντ Βουκουρεστίου Ρουμανία

Η Ραπίντ Βουκουρεστίου αναθάρρησε την προηγούμενη αγωνιστική στη Liga II Ρουμανίας. Μάχεται για μία θέση στην πρώτη εξάδα. Εύκολο το Over στα παιχνίδια της, 8 στα 10 στο πρωτάθλημα. Θεωρούμε ότι μπορεί να επιβεβαιώσει ακόμα ένα στη φιλοξενία της Ουνιβερσιτάτεα Κλουζ σε παιχνίδι για τη δέκατη αγωνιστική.

Η Ραπίντ Βουκουρεστίου προέρχεται από την εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Κονστάντα. Σημαντικό ρόλο στο να πάρει το τρίποντο έπαιξε το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε στο 55′, από το οποίο προήλθε το γκολ της δύο λεπτά αργότερα με πέναλτι. Ένα εικοσέλαπτο αργότερα δέχτηκε την ισοφάριση για να πετύχει το νικητήριο γκολ λίγο πριν το φινάλε (83′). Πρώτη νίκη μετά από τρεις σερί ήττες. Η Ραπίντ Βουκουρεστίου βρίσκεται στο -1 από την εξάδα έχοντας και ματς λιγότερο. Εντός έδρας μετράει 3 νίκες, μία ισοπαλία και μία ήττα. Σκόραρε στα 4 από τα 5 εντός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα. Τα 3 από τα 5 εντός έδρας έληξαν Over.

Η Ραπίντ Βουκουρεστίου σε 10 παιχνίδια στη Liga II μετράει 8 Over 2,5 goals. Εντός έδρας έχει φέρει 3 Over 2,5 goals και 1 Over 4,5 goals. Μεταξύ άλλων μετράει και 4 Goal/Goal. Τα 5 από τα 6 τελευταία παιχνίδια ανεξαρτήτως έδρας της Ραπίντ Βουκουρεστίου στο πρωτάθλημα έληξαν Over. Τα 3 από τα 6 τελευταία παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας στο πρωτάθλημα έληξαν Goal/Goal.

Η Ουνιβερσιτάτεα Κλουζ στο προηγούμενο παιχνίδι της στο πρωτάθλημα ηττήθηκε εκτός έδρας 1-2 από τη Ρεζίτα. Δέχτηκε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο (16′, 74′). Το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει πέντε λεπτά πριν το ενενηντάλεπτο. Πριν το συγκεκριμένο παιχνίδι έτρεχε αήττητο σερί οκτώ αγώνων σε όλες τις διοργανώσεις (6 νίκες και 2 ισοπαλίες). Η Ουνιβερσιτάτεα Κλουζ βρίσκεται οριακά εκτός εξάδας έχοντας και ματς λιγότερο. Εκτός έδρας μετράει 3 νίκες, μία ισοπαλία και 2 ήττες. Σκόραρε στα 5 από τα 6 εκτός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα. Τα 3 από τα 6 εκτός έδρας έληξαν Over & Goal/Goal.

Η Ουνιβερσιτάτεα Κλουζ σε 10 παιχνίδια στη Liga II μετράει 4 Over 2,5 goals. Εκτός έδρας έχει φέρει 2 Over 2,5 goals και 1 Over 4,5 goals. Μεταξύ άλλων μετράει και 3 Goal/Goal. Τα 2 από τα 6 τελευταία παιχνίδια ανεξαρτήτως έδρας της Ουνιβερσιτάτεα Κλουζ στο πρωτάθλημα έληξαν Over. Τα 3 από τα 6 τελευταία παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας στο πρωτάθλημα έληξαν Goal/Goal.