Premier League: Υπόσχονται γρήγορο ρυθμό και γκολ Φούλαμ και Μπόρνμουθ

Φούλαμ και Μπόρνμουθ προσεγγίζουν επιθετικά τα παιχνίδια τους όπως μαρτυρούν τα αποτελέσματά τους και η φιλοσοφία τους αυτή εν όψει της σημερινής συνάντησής τους υπόσχεται ένα ματς με γρήγορο ρυθμό και με αρκετά γκολ.

Τα τεράστια αμυντικά προβλήματα αποτελούν τροχοπέδη για τη Φούλαμ με αποτέλεσμα να υποστεί μια ακόμα “βαριά” ήττα με 4-2 από την Κάρντιφ. Παρότι προηγήθηκε (11′), μέσα σε διάστημα πέντε λεπτών δέχτηκε δύο τέρματα (15′, 20′) κάνοντας “δώρο” δύο ακόμα στην αντίπαλό της στο δεύτερο ημίχρονο (65′, 87′). Συνεχίζει να παραμένει σε δύσκολη θέση και αναζητείται επειγόντως λύση στην άμυνα, διαφορετικά δεν θα δει προκοπή. Η Φούλαμ διαθέτει την χειρότερη άμυνα της Premier League με 25 τέρματα παθητικό. Στα τελευταία 6 παιχνίδια της έχει δεχτεί 18 τέρματα.

Η Φούλαμ σε 9 αγώνες μετρά 7 over 2,5 goals. Εντός έδρας έχει φέρει 2 over 2,5 goals, 2 over 3,5 goals και 2 over 4,5 goals. Μεταξύ άλλων μετρά και 3 goal/goal. Τα 5 από τα 6 πιο πρόσφατα της Φούλαμ ήρθαν over. Τα 4 από τα 6 πιο πρόσφατα έληξαν goal/goal. Πρόβλημα προέκυψε με τον Τσέιμπερς (στόπερ). Παραμένουν εκτός οι Μπράιαν (αμυντικός), Καϊρνέι (μέσος). Επιστρέφει ο Φοσού Μενσά (μπακ).

Η Μπόρνμουθ παρά την υπεροχή της δεν βρήκε χώρους απέναντι στην καλά οργανωμένη Σαουθάμπτον με αποτέλεσμα να μείνει στο 0-0. Στο πρώτο ημίχρονο δεν δημιούργησε τελική στην αντίπαλη εστία, ενώ για πρώτη φορά φέτος εντός έδρας δεν σκόραρε. Διακόπηκε το σερί της με τις δύο συνεχόμενες νίκες. Στα τελευταία 6 ματς μετρά 3 νίκες, μία ισοπαλία και 2 ήττες.

Η Μπόρνμουθ σε 9 αγώνες μετρά 6 over 2,5 goals. Εκτός έδρας έχει φέρει 3 over 2,5 goals και 2 over 3,5 goals. Μεταξύ άλλων εκτός έδρας μετρά και 1 goal/goal. Τα 4 από τα 6 πιο πρόσφατα της Μπόρνμουθ ήρθαν over. Σκόραρε στα 3 από τα 6 πιο πρόσφατα. Μικροπροβλήματα αντιμετωπίζουν Φρέιζερ (χαφ) και Κινγκ (φορ).