Premier League: Ξεφεύγει το σκορ στο Νότιγχαμ

Στο Νότιγχαμ, η Φόρεστ υποδέχεται τη Γουέστ Χαμ, στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής της Premier League Αγγλίας. Αμφότερες προέρχονται από ήττες και ψάχνουν αντίδραση. Εκτιμάται ότι το σκορ θα ξεφύγει.

Στον πρώτο γύρο: Γουέστ Χαμ – Νότιγχαμ Φόρεστ 3-2 (12/11/2023).

Ασταθής στην άμυνα η Νότιγχαμ Φόρεστ

Η Νότιγχαμ Φόρεστ έχασε 3-2 εντός έδρας από τη Νιούκαστλ στο προηγούμενο παιχνίδι της στο πρωτάθλημα. Τρίτη ήττα στις τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές (0-1-3) για την ομάδα του Νούνο Εσπιρίτο Σάντο, που βρίσκεται στο +2 από την επικίνδυνη ζώνη. Εμφανίζεται ασταθής στην άμυνα. Τα 4 από τα 5 πιο πρόσφατα παιχνίδια της Νότιγχαμ Φόρεστ στην Premier League τελείωσαν με Over 2,5 και Goal/Goal. Επιστρέφουν οι Μπολί (αμυντικός, 15 συμμετοχές/1 γκολ), Άινα (αμυντικός, 14 συμμετοχές/1 γκολ), Σανγκαρέ (μέσος, 11 συμμετοχές), αμφίβολος ο Γουντ (επιθετικός, 20 συμμετοχές/8 γκολ).

Θλιβερή στο ντέρμπι η Γουέστ Χαμ

Η Γουέστ Χαμ ήταν θλιβερή στο λονδρέζικο ντέρμπι κόντρα στην Άρσεναλ και διασύρθηκε με 6-0 εντός έδρας. Στο ημίχρονο ήδη έχανε 4-0, για να δεχθεί άλλα 2 γκολ στο δεύτερο 45λεπτο. Συμπλήρωσε 2 σερί ήττες και 5 αγώνες δίχως νίκη (0-3-2). Υποχώρησε στην όγδοη θέση και στο -5 από την Ευρώπη. Τα 10 από τα 12 εκτός έδρας παιχνίδια της Γουέστ Χαμ στη φετινή Premier League επιβεβαίωσαν το Over 2,5. Αμφίβολοι είναι οι Πακετά (μέσος, 18 συμμετοχές/2 γκολ) και Αντόνιο (επιθετικός, 12 συμμετοχές/2 γκολ).