Primera Division Clausura: Βρίσκουν δίχτυα Σέρο και Ρίβερ Πλέιτ

Στη δωδέκατη…στροφή στην Primera Division Clausura της Ουρουγουάης Σέρο και Ατλέτικο Ρίβερ Πλέιτ παρουσιάζονται επιθετικά συνεπείς και στη μεταξύ τους αναμέτρηση αναμένεται αμφότερες να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Η Σέρο προέρχεται από εκτός έδρας ισοπαλία με 0-0 κόντρα στη Ντανούμπιο επιστρέφοντας στα θετικά αποτελέσματα έπειτα από την εντός έδρας ήττα από τη Ρασίνγκ Κλουμπ Μοντεβιδέο. Βρίσκεται στην όγδοη θέση της βαθμολογίας με απολογισμό 3 νίκες, 3 ισοπαλίες και 4 ήττες. Βρίσκει σχετικά εύκολα τον δρόμο προς τα δίχτυα, έχοντας σκοράρει στα 10 από τα 11 παιχνίδια στην Primera.

Η Σέρο σε 11 ματς μετρά 6 over 2,5 goals. Εντός έδρας έχει φέρει 4 over 2,5 goals, 2 over 3,5 goals και 2 over 4,5 goals. Μεταξύ άλλων εντός έδρας μετρά και 4 goal/goal. Σκόραρε στα 4 από τα 5 πιο πρόσφατα παιχνίδια της. Τα 3 από τα 5 πιο πρόσφατα παιχνίδια της έληξαν goal/goal. Τα 2 από τα 5 πιο πρόσφατα της Σέρο ήρθαν over. Διαθέτει μία από τις χειρότερες άμυνες με 18 τέρματα παθητικό.

Εκτός έδρας ήττα με 2-1 από τη Ρασίνγκ Μοντεβιδέο υπέστη την προηγούμενη αγωνιστική η Ατλέτικο Ρίβερ Πλέιτ. Έχασε τον βαθμό της ισοπαλίας μέσα από τα χέρια της καθώς ισοφάρισε στο 90+2′, ωστόσο δέχτηκε το γκολ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων. Βρίσκεται στη δωδέκατη θέση της βαθμολογίας με απολογισμό 3 νίκες, 3 ισοπαλίες και 5 ήττες. Επιθετικά παρουσιάζεται συνεπής, σκοράροντας στα 8 από τα 11 παιχνίδια της στην κατηγορία.

Η Ατλέτικο Ρίβερ Πλέιτ σε 11 αγώνες μετρά 8 over 2,5 goals. Εκτός έδρας έχει φέρει 5 over 2,5 goals, 3 over 3,5 goals και 1 over 4,5 goals. Μεταξύ άλλων εκτός έδρας μετρά και 4 goal/goal. Τα 4 από τα 5 πιο πρόσφατα της Ατλέτικο Ρίβερ Πλέιτ έληξαν goal/goal. Τα 4 από τα 5 πιο πρόσφατα ήρθαν over. Διαθέτει την χειρότερη άμυνα της κατηγορίας με 20 τέρματα παθητικό.