Segunda Division: Ματς χωρίς άγχος και σκοπιμότητες στη Σαραγόσα

Ρεάλ Σαραγόσα Ναρβάεζ

Ένα από τα πιο αδιάφορα ματς της τελευταίας αγωνιστικής (42ης) της Segunda Division Ισπανίας διεξάγεται στη Σαράγοσα ανάμεσα στην τοπική ομάδα και τη Λεγκανές. Το γεγονός πως και οι δύο ομάδες δεν “καίγονται” για αποτέλεσμα, είναι πολύ πιθανό να ευνοήσει το ανοιχτό παιχνίδι κάτι που θα συμβάλλει στην εμφάνιση του over 2,5 goals. Φυσικά, ο αγώνας διεξάγεται κεκλεισμένων των θυρών.

Σώθηκε και το απολαμβάνει η Σαραγόσα

Η Σαραγόσα, από τη στιγμή που σώθηκε, απολαμβάνει τα παιχνίδια της. Έκανε καλή εμφάνιση στη Μαγιόρκα, προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο, αλλά ηττήθηκε 2-1 με γκολ που δέχθηκε στο 89′. Αδίκησε τον εαυτό της με την πορεία που έκανε στη φετινή σεζόν, θα μπορούσε να τερματίσει ψηλότερα. Αυτή τη στιγμή είναι 14η στη βαθμολογία με ρεκόρ 13 νίκες, 11 ισοπαλίες, 17 ήττες. Μόλις 2 ήττες μετράει στα 12 τελευταία της ματς ανεξαρτήτως έδρας στην κατηγορία (5 νίκες, 5 ισοπαλίες, 2 ήττες). Σκόραρε στα 8 από τα 12 τελευταία της ανεξαρτήτως έδρας στην Segunda Division.

Η Σαραγόσα σε 41 αγώνες στην Segunda Division μετράει 14 over 2,5 goals. Εντός έδρας έχει φέρει 7 over 2,5 goals και 2 over 3,5 goals. Τα 3 από τα 6 τελευταία της παιχνίδια ανεξαρτήτως έδρας στο πρωτάθλημα έληξαν over 2,5 goals. Με over 2,5 goals ολοκληρώθηκαν τα 2 από τα 4 τελευταία της εντός έδρας στην Segunda Division. Δεν έχουν αναφερθεί απουσίες.

Εφτά ματς αήττητη η Λεγκανές

Η Λεγκανές δυσκολεύτηκε πολύ για να φτάσει στη νίκη στο εντός έδρας με την αδιάφορη Μάλαγα, 1-0. Σκόραρε στο 88′ με τον εξτρέμ Ιμπάνεζ και εξασφάλισε και μαθηματικά τα πλέι-οφ για την άνοδο. Στο πρώτο ημίχρονο κινδύνεψε να δεχτεί γκολ. Ήταν πολύ ανώτερη στο δεύτερο 45λεπτο, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες. Συμπλήρωσε εφτά ματς αήττητη (3 νίκες, 4 ισοπαλίες). Με νίκη τερματίζει τρίτη στη βαθμολογία και παίζει στα πλέι-οφ το δεύτερο παιχνίδι εντός έδρας.

Η Λεγκανές σε 41 αγώνες στην Segunda Division μετράει 14 over 2,5 goals. Εκτός έδρας έχει φέρει 7 over 2,5 goals και 2 over 3,5 goals. Τα 2 από τα 6 τελευταία της ματς ανεξαρτήτως έδρας στο πρωτάθλημα έληξαν over 2,5 goals. Με over 2,5 goals ολοκληρώθηκαν τα 2 από τα 4 τελευταία της εκτός έδρας στην Segunda Division. Διαθέτει την τέταρτη καλύτερη επίθεση του πρωταθλήματος με 46 γκολ ενεργητικό.