Serie A: Προσφέρουν θέαμα Φροζινόνε και Ρόμα

Η Φροζινόνε και η Ρόμα αρέσκονται στα Over και αναμένεται να προσφέρουν πλούσιο θέαμα στη μεταξύ τους συνάντηση στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Serie A Ιταλίας.

Στον πρώτο γύρο: Ρόμα – Φροζινόνε 2-0 (01/10/2023).

4 σερί Over 2,5 ως γηπεδούχος η Φροζινόνε

Η Φροζινόνε πλήρωσε την κάκιστη αμυντική λειτουργία στη Φλωρεντία και συνετρίβη 5-1 από τη Φιορεντίνα. Στο ημίχρονο ήδη έχανε 3-0, δέχθηκε άλλα 2 γκολ στο δεύτερο 45λεπτο, ενδιάμεσα είχε μειώσει το σκορ. Έβδομη ήττα στις εννέα τελευταίες αγωνιστικές (1-1-7) για την ομάδα του Ντι Φραντσέσκο, που βρίσκεται στο +4 από την επικίνδυνη ζώνη. Τα 10 από τα 12 εντός έδρας παιχνίδια της Φροζινόνε στη φετινή Serie A επιβεβαίωσαν το Over 2,5. Επίσης, ως γηπεδούχος μετράει 4 σερί Over 2,5 και Goal/Goal. Τραυματίες είναι οι Μπονιφάτσι (αμυντικός, 2 συμμετοχές), Ογιόνο (αμυντικός, 16 συμμετοχές), Μαρκίτσα (αμυντικός, 13 συμμετοχές), Τσούνι (επιθετικός, 13 συμμετοχές/1 γκολ), αμφίβολος ο Φαρές (επιθετικός, 3 συμμετοχές).

5 διαδοχικά Over 2,5 η Ρόμα

Η Ρόμα ηττήθηκε 4-2 από την πρωτοπόρο Ίντερ την προηγούμενη αγωνιστική. Προηγήθηκαν τρεις σερί νίκες με τον Ντε Ρόσι στον πάγκο. Υποχώρησε στην έκτη θέση της βαθμολογίας. Χάνει μεγάλο μέρος της δυναμικής της εκτός έδρας (3-2-6). Η Ρόμα μετράει 5 διαδοχικά Over 2,5 στο πλαίσιο της Serie A. Και τα 2 πιο πρόσφατα εκτός έδρας παιχνίδια της στην κατηγορία τελείωσαν με Over 2,5 και Goal/Goal. Τραυματίες οι Σμόλινγκ (αμυντικός, 3 συμμετοχές) και Έιμπραχαμ (επιθετικός).