Urvalsdeild: Παίζουν ανοιχτό ποδόσφαιρο Στιάρναν & Μπρέινταμπλικ

Στιάρναν

Στιάρναν και Μπρέινταμπλικ τίθενται αντιμέτωπες σε αναμέτρηση για τη 16η αγωνιστική της Urvalsdeild Ισλανδίας. Αμφότερες οι 2 ομάδες παίζουν ανοιχτό ποδόσφαιρο και το ίδιο περιμένουμε να κάνουν και στη μεταξύ τους κόντρα. Σε πρώτο πλάνο το over 2,5 goals.

Έληξαν με over 2,5 goals τα 4 τελευταία εντός έδρας ματς της Στιάρναν

Η Στιάρναν μετά από 3 σερί ήττες επέστρεψε στις επιτυχίες, επικρατώντας 4-0 εντός έδρας της ουραγού Ακράνες στο πλαίσιο της προηγούμενης αγωνιστικής. Μέχρι το ημίχρονο είχε καθαρίσει, ενώ το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις. Βρίσκεται στην όγδοη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Urvalsdeild, έχοντας ρεκόρ 4 νίκες, 4 ισοπαλίες και 7 ήττες. Εντός έδρας μετράει 3 νίκες, 1 ισοπαλία και 3 ήττες με 12-9 τέρματα. Στο σημείο αυτό αξίζει να αναφερθεί πως τα 4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της στην κατηγορία έληξαν over 2,5 goals.

Η Στιάρναν σε 15 αγώνες στην Urvalsdeild Ισλανδίας μετράει 8 over 2,5 goals. Εντός έδρας έχει φέρει 5 over 2,5 goals και 3 over 3,5 goals. Επιπρόσθετα, το over 2,5 goals εμφανίστηκε στα 5 από τα 6 τελευταία παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας στην κατηγορία, στην οποία έχει την πέμπτη χειρότερη άμυνα με 23 γκολ παθητικό.

Η Μπρέινταμπλικ συνέτριψε 4-0 εντός έδρας τη δεύτερη στην βαθμολογία Βίκινγκουρ Ρέικιαβικ και ξεπέρασε με τον καλύτερο τρόπο την απρόσμενη ήττα στην έδρα της Κέφλαβικ. Πέτυχε από 2 τέρματα σε κάθε ημίχρονο (34′, 38′, 48′, 55′) σε ένα ματς που είχε 58% κατοχή μπάλας και 11 ευκαιρίες για γκολ με 8 σουτ στον στόχο. Βρίσκεται στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Urvalsdeild Ισλανδίας με 26 πόντους σε 14 αγωνιστικές (8 νίκες, 2 ισοπαλίες και 4 ήττες ρεκόρ), έχοντας και έναν αγώνα λιγότερο. Εκτός έδρας αντιμετωπίζει δυσκολίες, μετρώντας 2 νίκες, 2 ισοπαλίες και 3 ήττες. Τα 5 από τα 7 αυτά ματς έληξαν over 2,5 goals.

Την καλύτερη επίθεση του πρωταθλήματος έχει η Μπρέινταμπλικ!

Η Μπρέινταμπλικ σε 14 αγώνες στην Urvalsdeild Ισλανδίας μετράει 10 over 2,5 goals. Εκτός έδρας έχει φέρει 5 over 2,5 goals και 4 over 3,5 goals. Επιπλέον, over 2,5 goals ολοκληρώθηκαν τα 4 από τα 6 τελευταία παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας στην Urvalsdeild. Επίσης, έχει την καλύτερη επίθεση του πρωταθλήματος με 33 γκολ ενεργητικό.