Copa de la Liga Profesional: Άσος η Ουνιόν Σάντα Φε

Η Ουνιόν Σάντα Φε φιλοξενεί τη Σεντράλ Κόρδοβα για την εντέκατη αγωνιστική του Copa de la Liga Profesional Αργεντινής και ο άσος έχει προβάδισμα.

Η Ουνιόν Σάντα Φε παρατάχθηκε χωρίς άγχος στην έδρα της Ντεφένσα. Τελικά, λόγω δικών της λαθών, έχασε με σκορ 2-1. Προηγήθηκαν τρεις νίκες. Επιθετικά έχει βελτιωθεί αισθητά σε σχέση με το ξεκίνημα. Μόλις ένα γκολ δέχθηκε στα 3 πιο πρόσφατα εντός έδρας παιχνίδια πρωταθλήματος. Οι ηγετικοί Μοσκέιρα (μέσος, 10 συμμετοχές/1 γκολ) και Γκάμπα (επιθετικός, 10 συμμετοχές/2 γκολ) ταλαιπωρούνται από τραυματισμούς.

Με under 2,5 goals τελείωσαν τα 8 από τα 10 παιχνίδια της Σεντράλ Κόρδοβα στη λίγκα.

Η Σεντράλ Κόρδοβα αναδείχθηκε ισόπαλη με την Μπελγράνο (2-2) σε ματς με γρήγορο ρυθμό και αρκετές φάσεις. Αμφότεροι οι αντίπαλοι αναζήτησαν τη νίκη, τελικά μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις. Η ομάδα του Μπάλμπο είναι χαμηλά στον ειδικό πίνακα της τελευταίας τριετίας και το ζητούμενο είναι να βελτιώσει τη θέση της για να μην κινδυνεύσει στο πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί μετά. Τραυματίας παραμένει ο Μοντόγια (αμυντικός, 2 συμμετοχές).

02:15 (ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΤΡΙΤΗΣ) ΟΥΝΙΟΝ ΣΑΝΤΑ ΦΕ – ΣΕΝΤΡΑΛ ΚΟΡΔΟΒΑ 1 @1.89

Επιτυχία! 3 στα 3 με απόδοση 5.89 στο Παρολί της Κυριακής 17/3!

Συνεχίζουμε με τα πλέι άουτ της Liga I Ρουμανίας και την αναμέτρηση ανάμεσα σε Αράντ και Βολουντάρι. Η Αράντ απογοήτευσε στο φινάλε της κανονικής περιόδου και έμεινε εκτός πλέι οφ. Τερμάτισε όγδοη με ρεκόρ 10 νίκες, 10 ισοπαλίες και 10 ήττες. Την τελευταία αγωνιστική έχασε με 1-0 ως φιλοξενούμενη από την Ντιναμό Βουκουρεστίου. Η Αράντ εντός έδρας είναι αήττητη στα 7 πιο πρόσφατα εντός έδρας παιχνίδια της στη λίγκα (4 νίκες και 3 ισοπαλίες).

Στην κανονική περίοδο: Αράντ – Βολουντάρι 0-0 (30/09/2023) και Βολουντάρι – Αράντ 0-1 (17/02/2024).

Η Βολουντάρι τερμάτισε προτελευταία στην κανονική περίοδο της Liga I και αναμένεται να δώσει σκληρή μάχη για την παραμονή. Στην προσπάθειά της να σώσει τη σεζόν, απέλυσε τον προπονητή Ντίτσα μόλις μετά από έναν μήνα και προσέλαβε τον Πάρβου, ο οποίος μέχρι πρότινος δούλευε στην Πετρολούλ. Η Βολουντάρι μετράει μία ισοπαλία και τέσσερις ήττες στα πέντε τελευταία εκτός έδρας ματς πρωταθλήματος.

17:30 ΑΡΑΝΤ – ΒΟΛΟΥΝΤΑΡΙ 1 @1.93

Παραμένουμε στα πλέι άουτ της Liga I Ρουμανίας και ρισκάρουμε με την ισοπαλία στο Πετρολούλ – Κραϊόβα 1948. Η Πετρολούλ προέρχεται από τέσσερις διαδοχικές ήττες. Πιο πρόσφατη αυτή από τη Σέπσι εντός με σκορ 2-1, δεχόμενη το καταδικαστικό γκολ στο 90+2′. Η νέα ήττα έφερε την αλλαγή προπονητή. Ο Νεαγκόε συμφώνησε να αναλάβει την Πετρολούλ, η οποία απέλυσε τον Πάρβου. Η Πετρολούλ έχει ρεκόρ 2 νίκες, μία ισοπαλία και 3 ήττες στα 6 τελευταία εντός έδρας ματς πρωταθλήματος.

Στην κανονική περίοδο: Πετρολούλ – Κραϊόβα 1948 4-3 (18/08/2023) και Κραϊόβα 1948 – Πετρολούλ 2-0 (19/12/2023).

Η Κραϊόβα 1948 βρίσκεται σε κακή αγωνιστική κατάσταση, μετρώντας μία ισοπαλία και πέντε ήττες στα έξι τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος. Στην πιο πρόσφατη υποχρέωσή της, ηττήθηκε με ανατροπή εντός έδρας από την Ουνιβερσιτάτεα Κραϊόβα (1-2). Η Κραϊόβα 1948 ως φιλοξενούμενη μετράει 5 σερί ήττες στη λίγκα.

20:30 ΠΕΤΡΟΛΟΥΛ – ΚΡΑΪΟΒΑ 1948 Χ @3.20