Ημίχρονα συμβιβασμού στο Champions League

Στους οκτώ του Champions League απόψε η Μπάγερν Μονάχου υποδέχεται τη Ρεάλ Μαδρίτης στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση. Οι Βαυαροί έρχονται από μια εμφατική πρόκριση επί της Άρσεναλ συντρίβοντάς τη με δυο νίκες με σκορ 5-1 δείχνοντας έτσι γιατί εξακολουθούν να θεωρούνται ένα από τα μεγάλα φαβορί να βρεθούν στον τελικό της διοργάνωσης. Το ηθικό είναι στα ύψη μετά και τη μεγάλη νίκη στο πρωτάθλημα επί της Ντόρτμουντ με 4-1 το Σάββατο που τους έφερε ακόμη πιο κοντά στην κατάκτηση του τίτλου. Μπροστά στον κόσμο τους πάντως συνηθίζουν να μπαίνουν προσεκτικά στα ματς φορτσάροντας στο δεύτερο ημίχρονο. Έτσι είχαν κάνει και με την Άρσεναλ αφού μετά το 1-1 της ανάπαυλας πέτυχαν τέσσερα τέρματα στην επανάληψη. Απόψε τα πράγματα θα είναι πιο δύσκολα.

• Φορτσάρει στο δεύτερο ημίχρονο η Μπάγερν, προσεκτικά θα μπει στο ματς η Ρεάλ

Οι Μαδριλένοι από τη μεριά τους έρχονται από το εύκολο πέρασμα επί της Νάπολι στους 16 με δυο νίκες με 3-1. Η ψυχολογία τους διατηρείται σε υψηλά επίπεδα αφού στη La Liga παραμένουν στην κορυφή και οδεύουν προς την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Απόψε καλούνται να σταματήσουν τη μηχανή της Μπάγερν και να πάρουν ένα καλό αποτέλεσμα ενόψει της ρεβάνς στη Μαδρίτη. Δε θα ρισκάρουν από την αρχή και θα προσπαθήσουν να ρίξουν το ρυθμό ξεκινώντας με ένα αναγνωριστικό πρώτο ημίχρονο. Θα παρατάξουν το όπλο της άμυνάς τους και θα παλέψουν για το μηδέν στα μετόπισθεν.
21:45 ΜΠΑΓΕΡΝ – ΡΕΑΛ Χ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Στη φάση των προημιτελικών του Champions League και πάλι η Ατλέτικο Μαδρίτης αντιμετωπίζει τη Λέστερ στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα. Οι Μαδριλένοι έρχονται από το 1-1 με τη Ρεάλ για το πρωτάθλημα δείχνοντας σε καλή κατάσταση. Στον προηγούμενο γύρο του Champions League πέρασαν το εμπόδιο της Λεβερκούζεν με μια νίκη στη Γερμανία και μια λευκή ισοπαλία εντός έδρας. Απόψε προτεραιότητα της ομάδας είναι το μηδέν παθητικό και στη συνέχεια να κυνηγήσουν ένα γκολ που θα τους δώσει το προβάδισμα για την πρόκριση απέναντι σε μια πιο άπειρη αντίπαλο. Φέτος έχουν δείξει να κολλούν σε κάποιες περιπτώσεις και θα προσπαθήσουν να μη βρεθούν και στο αποψινό σε τέτοιο τέλμα.

• Κολλάει εντός έδρας μερικές φορές φέτος η Ατλέτικο, με ενθουσιασμό και άμυνα η Λέστερ

Η Λέστερ από την πλευρά της συνεχίζει την πορεία στο όνειρο αφού μετά την περσινή κατάκτηση της Premier League, φέτος γλυκοκοιτάει πλέον τη συμμετοχή στον τελικό του Champions League. Έρχεται από τη σημαντική πρόκριση επί της Σεβίλλης με μια ήττα με 2-1 εκτός και νίκη με 2-0 εντός επιστρατεύοντας τη δυνατή άμυνά της. Μετά την απομάκρυνση του Ρανιέρι από τον πάγκο της βρήκε ξανά τον ενθουσιασμό της και πήρε ηθικό με τη διαφαινόμενη εξασφάλιση της παραμονής στο πρωτάθλημα. Απόψε θα τα δώσουν όλα για να καταστρέψουν το παιχνίδι της Ατλέτικο και θα παλέψουν να κρατήσουν το μηδέν πίσω για όσο περισσότερο μπορούν. Θα μπουν χωρίς να πάρουν ιδιαίτερα ρίσκα από το πρώτο ημίχρονο.
21:45 ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ – ΛΕΣΤΕΡ Χ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

6,15 starbet33 Παίξε τη δυάδα στη Starbet33

5,64 Stoiximan Παίξε τη δυάδα στον Stoiximan

5,53 Championsbet Παίξε τη δυάδα στην Championsbet

5,42 2WinBet Παίξε τη δυάδα στην 2winbet

ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΜΟΝΑ ΑΠΟΔΕΚΤΑ! Το Χ ημίχρονο της Μπάγερν απέναντι στη Ρεάλ είχε καλύτερη απόδοση στη Starbet33 και το Χ ημίχρονο της Ατλέτικο Μαδρίτης ενάντια στη Λέστερ καλύτερη απόδοση στη Starbet33.